شنبه, خرداد ۵, ۱۴۰۳
Homeاقتصادیآخرین تغییرات قیمت آپارتمان‌های تهران به روایت مرکز آمار

آخرین تغییرات قیمت آپارتمان‌های تهران به روایت مرکز آمار

به گزارش ایسنا، در دی ماه امسال، شاخص قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد ١٩١,۴ رسیده است که نسبت به ماه قبل (١٧۴,٣)، ٩.٨ درصد افزایش داشته است.

همچنین منظور از تورم ماهانه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت ماه جاری، نسبت به ماه قبل بوده که در دی ماه ١۴٠١ تورم ماهانه قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران ٩,٨ درصد بوده است.

تورم ماهانه دی ماه در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (۴,١ درصد)، ۵.٧ واحد درصد افزایش داشته است.

منظور از تورم نقطه به نقطه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل است. در دی ماه سال جاری تورم نقطه به نقطه قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۶۶ درصد رسیده است. تورم نقطه به نقطه این ماه در مقایسه با ماه قبل (۵٢.١ درصد) ١٣.٩ واحد درصد افزایش داشته است.

منظور از نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه جاری، نسبت به شاخص دوره مشابه سال قبل است.

نرخ تورم سالانه دی ماه امسال آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۴٠,۶ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل(٣٧.١ درصد)، ٣.۵ واحد درصد افزایش داشته است.

در دی ماه امسال متوسط وزنی و حسابی قیمت آپارتمان‌های مسکونی فروش رفته در شهر تهران به ترتیب به ۵۴ میلیون و ۹۲۶ هزار تومان و ۵۲ میلیون و ۷۷۹ هزار تومان رسیده است.

در این ماه منطقه یک تهران با متوسط وزنی قیمت ۱۱۱ میلیون و ۸۶۲ هزار تومان بیشترین و منطقه ١٨ با متوسط وزنی قیمت ۲۷ میلیون و ۸۸۴ هزار تومان کمترین قیمت را در بین مناطق ٢٢ گانه شهر تهران داشته‌اند.

بیشتر بخوانید:  شارژ انبار ملکی خودروسازان توسط شهرداری تهران

 

مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر