سه شنبه, خرداد ۸, ۱۴۰۳
Homeاملاکاز بین رفتن ایمنی در معاملات املاک از بی توجهی بنگاه ها

از بین رفتن ایمنی در معاملات املاک از بی توجهی بنگاه ها

به نقل از خبر انلاین

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران گفت: جای تاسف دارد وقتی کسی می‌خواهد یک ساختمان بخرد به همه چیز توجه می‌کند به جز مساله ایمنی ساختمان.

قدرت اله محمدی در مراسم امضای قرارداد برگزاری دوره آموزشی مهندسی ایمنی آتش در تونل‌ها که میان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران و دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی به امضا رسید، گفت: قرارداد برگزاری این دوره آموزشی با هدف همکاری هرچه بیشتر و استفاده از تجربیات دانشگاهی امضا شده است، چرا که زمان آن رسیده است که سازمان آتش‌نشانی را علمی کنیم.

وی ادامه داد: در این ۳۰ یا ۴۰ ساله گذشته در حوزه ایمنی در همه بخش‌ها عقب ماندگی‌هایی داریم که باید آن‌ها را جبران کنیم، الان اگر در یک واحد مسکونی آتش سوزی رخ دهد حداقل یک میلیارد تومان خسارت وارد می‌شود یا وقتی در یک فروشگاه در بازار تهران که کانون خطرات است آتش سوزی روی دهد خسارت خیلی زیادی وارد می‌شود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران افزود: جای تاسف دارد وقتی کسی می‌خواهد یک ساختمان بخرد به همه چیز توجه می‌کند به جز مساله ایمنی ساختمان، در شبکه‌های تلویزیونی هم به مواردی مثل ورزش، سیاست، اقتصاد و… پرداخته می‌شود، اما حوزه ایمنی مغفول مانده است. در این شرایط و با توجه به گسترش روزافزون شهر‌ها باید سیستم آموزشی کشور و دانشگاه‌ها پای کار بیایند و رشته‌های مهندسی ایمنی را تدریس کنند تا ما در سازمان آتش‌نشانی تهران از دانش آموختگان این رشته‌ها استفاده کنیم.

محمدی خاطرنشان کرد: هر چه تکنولوژی پیشرفت کند باز هم در سازمان آتش نشانی تهران نیروی انسانی کار را پیش می‌برد و ما باید از علوم دانشگاه‌ها استفاده کنیم تا بتوانیم با علم بیشتر با حوادث مواجه شویم و تلفات و خسارت نداشته باشیم. در حوادث و آتش‌سوزی‌های داخل تونل‌ها نیز باید سعی کنیم با کمک دانشگاه‌ها اصول و فنون خود در مهار آتش و تهویه مناسب را ارتقا دهیم و با توجه به ارتباطات دانشگاه‌های کشور با دانشگاه‌های سایر کشور‌های جهان، از تجربیات سایر کشور‌ها در این حوزه بهره‌مند شویم.

بیشتر بخوانید:  تخصیص پروژه برای ۱۷ هزار متقاضی مسکن ملی در پرند

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه دانشکده سازمان آتش‌نشانی تهران هم سعی در افزودن به بار علمی و تربیت دانشجویان در رشته‌های مهندسی دارد، گفت: امیدواریم در آینده‌ای نزدیک دانش آموختگان زیادی در رشته‌های مهندسی ایمنی داشته باشیم تا با توجه به گسترش شهر‌ها و ازدیاد حوادث از آن‌ها بهره بگیریم.

مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر