سه شنبه, خرداد ۲۹, ۱۴۰۳
Homeساختماناز شهرها بروید تا شما را خانه دار کنند

از شهرها بروید تا شما را خانه دار کنند

به روستاها مهاجرت کنید و تسهیلات مسکن بگیرید

معاون امور مسکن روستایی بنیاد مسکن:

در قالب طرح نهضت ملی مسکن، به واجدین شرایطی که به روستاها مهاجرت کنند، تسهیلات سه هزار و ۵۰۰ میلیون ریالی با کارمزد پنج درصدی و زمان بازپرداخت ۲۰ ساله تعلق می‌گیرد.

به نقل از گزارش خبرنگار ایرنا، مجید جودی روز یکشنبه در مراسم افتتاح راه روستایی مشهدی کلای بابل در جمع خبرنگاران بیان داشت: در قالب نهضت ملی مسکن، برای سالجاری و سال آینده یک میلیون واحد در روستاههای کشور احداث و به واجدین شرایط اهدا خواهد شد.

وی با بیان این که اگر افرادی که واجد شرایط دریافت مسکن در طرح نهضت ملی باشند و علاقمند به مهاجرت در روستا باشند، وام سه هزار و ۵۰۰ میلیون ریالی با کارمزد پنج درصد و زمان بازپرداخت ۲۰ ساله دریافت می کنند، افزود: در طرح نهضت ملی مسکن در شهرها وام پنج هزار و ۵۰۰ میلیون ریالی با کارمزد ۱۸ درصد پرداخت خواهد شد که پیش بینی ما آن است متقاضیان، طرح وام مسکن روستایی را ترجیح دهند.

وی با بیان اینکه با حمایت دولت سیزدهم وام مسکن روستایی از ۲ هزار میلیارد ریال به سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال افزایش یافت، بیان داشت: پیش بینی می شود در سالجاری ۳۵۰ هزار واحد مسکونی روستایی از این خدمات بهره مند شوند.

جودی اظهار داشت: آمار متوسط مقاوم سازی مسکن روستایی در کشور ۵۴ درصد است که این آمار برای استان مازندران ۵۷ درصد می باشد.

معاون امور مسکن روستایی بنیاد مسکن تصریح کرد: مشارکت مردم در طرح های بنیاد مسکن ستودنی است و این امر نشان از آن دارد که مردم به توسعه ی طرح های زیرساختی روستاههای خود اهتمام جدی دارند.

بیشتر بخوانید:  جدیدترین قیمت‌ آپارتمان در تهران+جدول

این مقام مسوول اضافه کرد: در طرح مقاوم سازی خانه های روستایی استان مازندران سه درصد از میانگین کشوری جلوتر است و با اقدامات انجام شده در سال های پیش رو این آمار به مراتب افزایش خواهد یافت.

طرح آسفالت سه کیلومتر از راه روستایی مشهدی کلای بابل با اعتبار حدود یکصد و ۳۰ میلیارد ریالی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

شهرستان ۵۴۰ هزار نفری بابل دارای هفت شهر و شش بخش می باشد.

آخرین اخبار املاک و مسکن را در پارس آسیا کیا بیابید.

مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر