یکشنبه, تیر ۲۴, ۱۴۰۳
Homeآموزش املاکامام جمعه ساری: رژیم پهلوی ‌۸۵۰ روستا را در استان مازندران‌ غصب...

امام جمعه ساری: رژیم پهلوی ‌۸۵۰ روستا را در استان مازندران‌ غصب کرده بود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از نوشهر، آیت‌الله لائینی نماینده ولی فقیه مازندران در آئین واگذاری اسناد دوران پهلوی به مردم در نوشهر اظهار داشت: در ایام الله دهه فجر از مهمترین اقدامات که با شعار مردم محوری سازگاری دارد اینست املاک ملت به آنان واگذار شود.

وی با بیان اینکه روزی مالک همه املاک بکر مازندران خاندان پهلوی بود تصریح کرد: این املاک با مشارکت بنیاد مستضعفان دوباره به ملت واگذار می‌شود.

‌لائینی خاطرنشان کرد: رژیم پهلوی املاک صاحب ملک را غصب کرده بود و ۸۵۰ روستا را رژیم پهلوی غصب کرده بود که نشات گرفته از امیال دنیوی آن رژیم منحوس بود چون دلش می‌خواست پولدار باشد خواسته نفسانی را بر دین وجدان ترجیح می‌داد.

نماینده ولی فقیه در مازندران خاطرنشان کرد: بنیاد مستضعفان بخشی از املاک که متعلق به مردم است را به آنان بازگرداند و این یکی از خدمات ارزشمند انقلاب اسلامی به شمار می‌آید.

لائینی با تقدیر از اقدام ارزنده بنیاد مستضعفان افزود: شکرانه این نعمت حضور همه جانبه در راهپیمایی ۲۲بهمن است.

وی درباره اغتشاشات اخیر در نوشهر هم تصریح کرد: ملت انقلابی ایران با صرف هزینه های شخصی در سال ۵۷ انقلاب کرده و ملت با علاقه وافر به استقبال ارتش می‌رفت اما در غائله اغتشاش‌گران اعتراضات به اصطلاح انقلابی آنها با  خشم و خشونت همراه بود اما ملت چهار دهه  پای انقلاب ایستاده و همچنان می‌ایستد.

‌لایینی بزرگ‌ترین مولفه جمهوری اسلامی ایران را اتکا به قول و نظر مردم دانست و برحضور همه جانبه در ۲۲بهمن تاکید کرد.

قلی‌زاده مدیر‌کل بنیاد مستضعفان استان مازندران نیز خاطرنشان کرد: ۸۵۶ قریه علوی در استان مازندران توسط خاندان پهلوی غصب شده بود.

بیشتر بخوانید:  توسعه و پیشرفت صنعت ساختمانی با ایزوکیا

وی با اشاره به واگذاری اسناد املاک مردم به آنان تصریح کرد: همزمان با سراسر کشور ۴ هزار و ۶۰۰ سند به ارزش ریالی هزارو‌ ۸۵۰ میلیارد تومان در ۶۱ هکتار که زمینه‌های مختلف کاربری دارد به آنان واگذار شد.

قلی‌زاده بیان کرد: ۳ هزار و ۷۰۰ سند در حوزه مسکونی است و بقیه سندها در حوزه زراعی بود.

مدیرکل بنیاد مستضعفان مازندران به واگذاری اسناد در سال ۹۸ اشاره کرد و یادآور شد: ۴۲۰ فقره سند واگذار شد و امسال این تعداد اسناد به ۴ هزار و ۶۰۰ فقره سند رسید.

مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر