یکشنبه, تیر ۲۴, ۱۴۰۳
Homeاملاکبازار مسکن در آستانه خواب سه ماه

بازار مسکن در آستانه خواب سه ماه

نرخ‌های پیشنهادی در بازار مسکن شهر تهران بین ۲۰ تا ۲۵ درصد نسبت به اردیبهشت‌ماه کاهش یافته و معاملات در رکود به سر می‌برد؛ این در حالی است که احتمال ادامه‌ رکود تا پایان ماه‌های محرم و صفر وجود دارد.
واسطه‌های ملکی از ادامه‌ی انتظارات کاهشی در بازار مسکن پایتخت خبر می‌دهند و می‌گویند در برخی فایل‌های فروش شاهد کاهش ۲۰ تا ۲۵  درصدی قیمت‌ها در مقایسه با اردیبهشت ماه هستیم. بررسی‌ها از مناطق پرمعامله‌ی تهران نشان‌دهنده‌ی ارسال دست کم سه سیگنال کاهشی به بازار مسکن است. این جهت‌دهی از حدود یک ماه قبل آغاز شد که امیدواری به چشم‌انداز اقتصاد ایران ناشی از گسترش تعاملات بین‌المللی افزایش پیدا کرد و نرخ ارز کاهش یافت.
معاملات مسکن در تهران همانند پنج سال گذشته در رکود به سر می‌برد اما تفاوت این دوره با سال‌های قبل در این است که انتظارات افزایشی جای خود را به انتظارات کاهشی داده است. این موضوع از یک سو افزایش تعداد فروشنده‌های آپارتمان و از طرف دیگر رشد عرضه‌ی واحدهای مرغوب را در پی دارد؛ هرچند هنوز تعداد قابل توجهی از مالکان بر اساس انتظاراتی که در زمان ایجاد حباب قیمتی در ذهن دارند نرخ‌ها را کاهش نداده‌اند.

به نقل از ایسنا

بیشتر بخوانید:  تغییر فرمول کمیسیون املاک ترمز گرانی مسکن را می کشد؟!
مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر