شنبه, خرداد ۵, ۱۴۰۳
Homeمتفرقهبه کارگیری 8 هزار اتوبوس در نوروز 1402

به کارگیری ۸ هزار اتوبوس در نوروز ۱۴۰۲

به نقل از خبرگزاری تسنیم

مهدی حاج‌علی معاون دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با اشاره به آغاز پیش فروش بلیت حمل‌ونقل عمومی مسافر برای ایام نوروز ۱۴۰۲،‌ اظهار کرد: در ایام تعطیلات نوروز ۸ هزار اتوبوس فعال که طی ۶ ماه اخیر در بخش حمل‌ونقل مسافری کارکرد داشته‌اند سرویس‌دهی به هموطنان را انجام می‌دهند.

وی با بیان این‌که تعداد ناوگان اتوبوس کشور که شناسایی شده و دارای کارت هوشمند هستند بیشتر از ۸ هزار دستگاه است، افزود: تنها اتوبوس‌هایی که طی ۶ ماه گذشته سند حمل گرفته و در ناوگان حمل‌‌ونقل جاده‌ای مسافری فعال بوده‌اند در طرح نوروزی فعالیت خواهند داشت.

وی تعداد سواری کرایه و مینی بوس برای ایام نوروز را به ترتیب ۳۱ هزار و ۲۵ هزار دستگاه اعلام کرد و گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته در ایام تعطیلات نوروز ۱۴۰۲ (۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۲) افزایش حدود ۲۰ درصدی جابجایی نسبت به تعطیلات نوروز ۱۴۰۱ در بخش حمل‌ونقل مسافر ثبت شود.

وی بیان کرد: این پیش بینی با توجه به این‌که ماه مبارک رمضان از سوم فروردین سال آینده آغاز می‌شود و طبیعتاً باعث کاهش سفرهای خواهد شد،‌ انجام شده است.

معاون دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای یادآور شد: فروش حضوری بلیت اتوبوس برای ایام نوروز ۱۴۰۲ از ۷ اسفند آغاز می‌شود.

حاج علی درباره قیمت بلیت نیز گفت: قیمت بلیت اتوبوس برای ایام نوروز هیچ افزایش نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید:  بیمه اتومبیل های گران قیمت و عدم دریافت خسارت
مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر