شنبه, خرداد ۵, ۱۴۰۳
Homeاملاکتبعات «خاموشی» در بازار مسکن منطقه یک

تبعات «خاموشی» در بازار مسکن منطقه یک

تبعات «خاموشی» در بازار مسکن منطقه یک

🏙 خرید و فروش ملک در شمالی‌ترین منطقه شهر تهران تقریبا متوقف شده است. به طور کلی متقاضیان خرید ملک در مناطق لوکس بازار مسکن به ویژه منطقه یک در زمان اتخاذ تصمیم به معامله، اهمیت چندانی برای شرایط کلی بازار قائل نیستند.

🏙 اما به نظر می‌رسد این قاعده همیشگی بازار یعنی تاثیرپذیری نزدیک صفر منطقه یک از فاز (رکود – رونق) بازار مسکن این روزها کار نمی‌کند؛ کمااینکه حتی در منطقه یک هم معامله در سطوح قیمتی جدید اعلامی از سوی فروشنده‌ها متوقف شده است.

🏙 واسطه‌های ملکی می‌گویند بازار مسکن منطقه یک در شرایط گیجی به سر می‌برد و خریداران و فروشنده‌ها نمی‌دانند باید چه واکنشی نسبت به سطوح قیمتی جدید نشان دهند. در واقع فروشنده‌ها درباره اینکه آیا لازم است بر این سطوح قیمت پیشنهادی پافشاری کنند یا اینکه بهتر است تخفیف قائل شوند تردید دارند و خریداران نیز نمی‌دانند اصلا معامله‌ای در سطوح قیمت‌های اعلامی جدید صورت گرفته است تا آن را بپذیرند یا نه.

🏙 با این حال متولی اعلام آمار رسمی از تحولات ماهانه بازار مسکن همچنان از انتشار گزارش‌های مربوط به سه ماه گذشته سر باز می‌زند و در بازار هیچ چراغ راهنمایی روشن نیست.

روزنامه دنیای اقتصاد
https://donya-e-eqtesad.com/fa/tiny/news

بیشتر بخوانید:  رییس جمهور کنترل خرید و فروش ملک را در دست میگیرد
مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر