دوشنبه, تیر ۲۵, ۱۴۰۳
Homeساختمانتجربه کانادا در تنظیم بازار اجاره

تجربه کانادا در تنظیم بازار اجاره

تجربه کانادا در تنظیم بازار اجاره
مرکز پژوهش‌های مجلس علت «سیل اجاره‌نشینی» و رکورد تورم اجاره را اعلام کرد. گزارش جدید این مرکز حاکی است، «انتظارات تورمی» در سال‌های اخیر باعث جهش قیمت خانه و سلب قدرت خرید و در نتیجه، هجوم متقاضیان به بازار اجاره شد. این بررسی برای حل بحران اجاره، نسخه کانادا را معرفی می‌کند.
در سال ۲۰۱۶، قانون مالیات بر خانه‌‌‌های خالی و سوداگری در شهر ونکوور کانادا تصویب شد. این قانون دارای چهار قسمت بود شامل: الف) مالیات بر املاک خالی، ب) مالیات خریداران خارجی، ج) اصلاح قانون املاک و مستغلات، د) ایجاد طرح ساخت مسکن جدید با تامین مالی از درآمدهای مالیاتی ناشی از این قانون.
مالیات برای خانه‌‌‌های خالی با ایجاد انگیزه در صاحبان خانه‌‌‌های خالی و شبه‌‌‌خالی برای عرضه املاک و ایجاد افزایش قابل‌توجه در عرضه مسکن اجاره‌‌‌ای، یک ابتکار و سیاست مهم برای شهر ونکوور بود.
گزارش‌‌‌ها نشان می‌دهد تعداد خانه‌‌‌های خالی در این کشور بعد از تصویب قانون، ۱۰‌درصد کاهش پیدا کرده است. همچنین گزارش رهن مسکن کانادا نشان می‌دهد که چگونه مالیات بر خانه‌‌‌های خالی به همراه سایر ابزارهای بازار ازجمله تسهیل شرایط صدور مجوز ساخت و محدودیت برای اجاره‌‌‌های کوتاه‌مدت، تاثیر مطلوبی در انتقال آپارتمان‌‌‌های خالی به بازار اجاره بلندمدت داشته است.
روزنامه دنیای اقتصاد

بیشتر بخوانید:  سردار رادان: ۷۰ درصد از درآمد و حقوق همکارانمان صرف مسکن می‌شود
مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر