سه شنبه, فروردین ۲۸, ۱۴۰۳
Homeاملاکتنظیم قرارداد پیش‌فروش ساختمان در مشاوران املاک جرم است

تنظیم قرارداد پیش‌فروش ساختمان در مشاوران املاک جرم است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل ، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان اردبیل، جلال آفاقی اظهار داشت: دخالت برخی مشاوران املاک در تنظیم قراردادها در محاکم قضایی مشکل ایجاد کرده است و کسب آگاهی در این راستا و پیشگیری از مشکلات کیفری برای مشاوران املاک امری ضروری است.

وی با اشاره به افزایش فعالیت مراکز مشاوره املاک و مسکن در سال‌های اخیر در استان، اظهار کرد: مشاوران املاک حق تنظیم قرارداد پیش فروش ساختمان ندارند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل با بیان اینکه مشاوران املاک در استان اردبیل به سامانه “بارکدخوان” مجهز شده اند، اضافه کرد: مردم برای اطلاع از صلاحیت مشاورین املاک به پروانه کسب و برچسب روی شیشه دفاتر که در راستای طرح ساماندهی مشاورین دارای صلاحیت در اردبیل اعطا شده است، دقت کنند.

آفاقی بیان کرد: از طریق بارکد موجود در برچسب های روی شیشه دفاتر مشاورین املاک اردبیل و با استفاده از تلفن همراه، می‌توان به راحتی اطلاعات لازم را در خصوص مشاور املاک مربوطه کسب کرد.

وی خواستار همکاری بیش از پیش مردم در ساماندهی مشاوران املاک شد و ادامه داد: مردم به هنگام خرید و فروش املاک حتما کد رهگیری دریافت کنند تا مشکلات بعدی به‌وجود نیاید.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل همچنین از تشدید برخورد با مشاوران املاک غیرمجاز در استان خبر داد و گفت: اخطارهای جدی به صاحبان املاک غیرمجاز داده شده تا از فعالیت‌های غیرقانونی پرهیز کنند.

آفاقی افزود: تنها مشاوران املاک دارای هلوگرام و برچسب‌های قانونی می‌توانند در حیطه اختیارات و وظایف خود برای گروه‌های مختلف جامعه راهنمایی و مشاوره ارائه کنند.

بیشتر بخوانید:  وام به سازندگان حرفه ای
مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر