دوشنبه, تیر ۲۵, ۱۴۰۳
Homeاملاکثبت بیش از ۱۵ هزار قرارداد اجاره رایگان

ثبت بیش از ۱۵ هزار قرارداد اجاره رایگان

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تاکنون ۱۵ هزار و ۸۸ قرارداد اجاره با کد رهگیری رایگان به ثبت رسیده و استقبال از سامانه املاک و مستغلات در حال افزایش است.

به گفتی خبری ایسنا

هادی عباسی‌اصل در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تا ساعت ۱۸ روز ۲۴ تیرماه ۱۴۰۲ تعداد ۱۵ هزار و ۸۸ قرارداد اجاره با کد رهگیری رایگان در سراسر کشور در سامانه معاملات املاک و مستغلات وزارت راه و شهرسازی ثبت شده و در واقع تمام فرآیند ثبت قرارداد توسط مالکان و مستاجران طی شده است.

وی افزود: موجران و مستاجرانی که قصد دریافت قرارداد کد رهگیری دارند می‌توانند به سامانه srem.ir مراجعه کنند و مراحل ثبت قرارداد و دریافت کد رهگیری رایگان را انجام دهند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که درگاه‌های مختلفی را برای ثبت قرارداد کد رهگیری ایجاد کرده‌ایم گفت: با توجه به استقبال بالا از سامانه املاک و مستغلات وزارت راه و شهرسازی به منظور تعادل بار سامانه و پاسخگویی به همه‌ی تقاضاها تعداد درگاه‌ها را افزایش  داده‌ایم.

عباسی‌اصل تاکید کرد: امکان استفاده از خدمات  این سامانه توسط تلفن همراه وجود دارد اما بهتر است مراجعه کنندگان از رایانه یا لپ‌تاپ برای ثبت قرارداد اجاره استفاده کنند.

وی در تشریح چگونگی دریافت قرارداد کد رهگیری رایگان گفت: ابتدا مالک در پنج مرحله مشخصات ملک مورد نظر را ثبت می‌کند. سپس مستاجر این اقدام را صورت می‌دهد. مجددا موجر و سپس مستاجر اطلاعات را تایید می‌کنند. در مرحله‌ی بعد یک شاهد از طرف موجر و یک شاهد از سوی مستاجر قرارداد را امضا می‌کنند. یک ساعت بعد کد رهگیری صادر می‌شود.

بیشتر بخوانید:  مهاجرت مسکن سازان چینی بدلیل رکود

 

مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر