شنبه, خرداد ۵, ۱۴۰۳
Homeاملاکجعمیت 50 در صد مستأجرند

جعمیت ۵۰ در صد مستأجرند

خبرآنلاین: ایسنا نوشت: بیش از ۵۰ درصد جمعیت تهران مستأجر هستند. شهروندان از بالای شهر به پایین شهر نقل مکان می‌کنند.

مدیر عامل سازمان نوسازی تهران در نخستین جلسه کارگروه هم‌اندیشی مسکن پایتخت که با همکاری مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران برگزار شد،گفت: در طرح فروش متری مسکن از پروژه‌هایی استفاده می‌کنیم که از مرحله صدور پروانه عبور کرده باشند.

نخستین جلسه کارگروه هم‌اندیشی مسکن پایتخت با حضور مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران و جمعی از صاحب‌نظران حوزه اقتصادی، شهرسازی و بورس برگزار شد.

مهدی هدایت مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در ابتدای این جلسه که با موضوع فروش متری مسکن در بورس کالا در باغ هنر اراضی عباس آباد برگزار شد، گفت: نیاز به مسکن در تهران و تمام کلان‌شهرها به وضوح احساس می‌شود. بیش از ۲۰۰ هزار پلاک ناپایدار در شهر تهران داریم. به صورت متوسط هر یک از این پلاک‌ها ظرفیت تولید پنج واحد مسکونی را دارند. همچنین، برای ایمن‌ شدن تهران نیاز به یک میلیون ساخت و ساز مسکن استطاعت‌پذیر است.

وی افزود: بیش از ۵۰ درصد جمعیت تهران مستأجر هستند. شهروندان از بالای شهر به پایین شهر نقل مکان می‌کنند و در نهایت دهک متوسط جامعه در جریان روند افزایش قیمت مسکن در حال خروج از شهرند. مردم به جهت این روند افزایشی قیمت‌ها از تهران به حواشی شهر رانده می‌شوند.

بیشتر بخوانید:  افزایش خانه های اجاره ای اشتراکی
مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر