سه شنبه, فروردین ۲۸, ۱۴۰۳
Homeاقتصادیخانه در پردیس هر روز ارزان‌ می‌شود+ جدول

خانه در پردیس هر روز ارزان‌ می‌شود+ جدول

امروز قیمت آپارتمان در پردیس نسبت به دیروز کمتر بود، دیروز هم از پریروز ارزان‌تر بود؛ این جمله یکی از مشاوران املاک شهر جدید پردیس است که از رکود عمیق معاملات خبر می دهد.

روند ریزش بازار مسکن در شهر جدید پردیس که از اوایل ماه جاری آغاز شده ادامه پیدا کرده است. آن‌طور که واسطه‌های ملکی می‌گویند همین دیروز قیمت‌ها حدود ۱۰۰ میلیون تومان نسبت به پریروز کاهش یافته است. برخی معتقدند این روند کاهشی می‌تواند نرخ‌های پیشنهادی را به قبل از گرانی‌ها در آذرماه سال  قبل برساند.

به گزارش ایسنا، بازار مسکن در شهرهای جدید اطراف تهران به شدت از نرخ ارز تبعیت می‌کند. بورس‌بازی و سفته‌بازی، مشخصه‌ی دیگر بازار مسکن در شهرهای پردیس و پرند است؛ بنابراین با هر نوع تغییر در شاخص‌های کلان اقتصادی، بازار مسکن در شهرهای مذکور دچار تلاطم می‌شود. در حال حاضر بخت با دلالان یار نیست و مرتبا شاهد کاهش نرخ‌های اعلامی هستند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد پس از ریزش تا ۸۰۰ میلیون تومانی قیمت آپارتمان در پردیس که از اوایل ماه جاری رقم خورده، نرخ‌ها بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان دیگر کاهش یافته است. این کاهش قیمت‌ها پس از آن اتفاق افتاد که نرخ‌ها در بازارهای ارز، طلا، خودرو و البته بازار مسکن شهر تهران افت کرد و امیدواری‌ها نسبت به شرایط اقتصاد کلان افزایش یافت.

بیشتر بخوانید:  ️ نصف ایران در فقر مسکن
مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر