شنبه, خرداد ۵, ۱۴۰۳
Homeاملاکخطر مشاور املاک هابرای سرمایه خانوارها

خطر مشاور املاک هابرای سرمایه خانوارها

به نقل از خبرگزاری ایسناه

بر اساس پالایش‌های انجام شده هم‌اکنون ۱۷۴ هزار واحد صنفی مشاور املاک در کشور فعال هستند که از این تعداد حدود ۱۶ هزار و ۸۰۰ واحد مجوز ندارند؛ بنگاه‌هایی که بدون هیچ‌گونه مسئولیتی بزرگ‌ترین سرمایه خانوارها را به خطر می‌اندازند.

به گزارش ایسنا، از زمان آغاز گشت‌های بازرسی مشاوران املاک در اوایل خردادماه سال جاری تا کنون ۲۱ هزار و ۲۶۸ بازرسی از مشاوران املاک در سراسر کشور انجام و ۱۹۱۰ واحد مشاور املاک بدون مجوز پلمب شده است. میزان جرایم تعزیراتی اخذ شده و تشکیل پرونده نیز ۱۳۴ میلیارد و ۹۳۱ میلیون تومان برآورد شد.

آن‌طور که سیدجواد سادات ـ مشاور وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده بر  اساس پالایش‌های انجام شده هم‌اکنون ۱۷۴ هزار و ۳۸۴ واحد صنفی مشاور املاک در کشور فعال هستند که از این تعداد ۱۶ هزار و ۸۳۷ واحد صنفی فاقد  مجوز هستند. همچنین تعداد ۱۶۰ هزار و ۱۰۹ توکن برای مشاوران املاک صادر شده (یک دفتر مشاور املاک می‌تواند بیش از یک توکن داشته باشد)  و ۴۰ هزار و ۱۳۹ واحد فاقد توکن ثبت شده است.

مساله‌ی رسیدگی به وضعیت دفاتر املاک بدون مجوز، سال‌هاست که مورد بحث و گفت‌وگو قرار دارد. مسکن مهم‌ترین و ارزشمندترین دارایی خانوارها محسوب می‌شود که در موارد بسیاری توسط بعضی مشاوران املاک بدون مجوز در مخاطره قرار  می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:  پلتفرم های دیوار و شیپور منشا گرانی مسکن
مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر