دوشنبه, تیر ۴, ۱۴۰۳
Homeصنایعخودکفایی ساخت واگن های مورد نیاز ناوگان حمل ترکیبی کشتیرانی جمهوری اسلامی...

خودکفایی ساخت واگن های مورد نیاز ناوگان حمل ترکیبی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، شرکت حمل‌و‌نقل ترکیبی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به منظور توسعه خدمات‌رسانی و کسب بازار‌های تازه، ۲۰۰ دستگاه انواع واگن‌های باری را از تولیدکنندگان داخلی سفارش و خریداری کرده است.

شرکت حمل‌و‌نقل ترکیبی از شرکت‌های تابعه گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران طی برگزاری مناقصه‌ای، قرارداد ساخت ۱۰۰ دستگاه واگن لبه بلند با یکی از سازندگان داخلی منعقد کرده است که به زودی این واگن‌ها تحویل شرکت مذکور خواهد شد تا نسبت به بازار حمل مواد معدنی و فله ورود نماید.

با راه‌اندازی کریدور‌های فعال در گروه کشتیرانی، این شرکت متعاقباً با برگزاری مناقصه یاد شده، ۱۰۰ دستگاه واگن مسطح ۲۶ متری از یکی دیگر از شرکت‌های تولیدکننده داخلی خریداری کرد که واگن‌های مذکور هم اکنون در حال ساخت هستند.

هر دستگاه واگن باری لبه بلند ظرفیت حمل حدود ۶۸.۵ تن انواع کالا را دارد که ضمن کاهش زمان حمل در کاهش مصرف سوخت و کمک به حفظ محیط زیست بسیار مؤثر است.

همچنین، افزایش تعداد واگن‌های مسطح نیز علاوه بر کاهش زمان ترانزیت کالا، حمل کالا را به صورت درب به درب تسهیل می‌سازد. طبق اعلام شرکت حمل‌و‌نقل ترکیبی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با ساخت واگن‌های یاد شده در داخل و با تکیه بر توان مهندسان داخلی در مجموع از خروج معادل ۱۴ میلیون یورو ارز از کشور جلوگیری شده است.

ساخت ۲۰۰ دستگاه واگن یاد شده به صورت مستقیم و غیرمستقیم ۵۰۰ نفر شغل جدید ایجاد کرده است.

لینک کوتاه

بیشتر بخوانید:  مدیریت شرکت HTC دکتر کاشانی کیا دریافت مجوزهای صدور محصول به اروپا تنها راه صادرات.
مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر