دوشنبه, خرداد ۲۸, ۱۴۰۳
Homeاملاکدستگیری باند بزرگ خانوادگی کلاهبرداری املاک

دستگیری باند بزرگ خانوادگی کلاهبرداری املاک

رئیس کل دادگستری مازندران از دستگیری اعضای یک باند بزرگ خانوادگی کلاهبرداری املاک در استان خبر داد.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام اکبری رئیس کل دادگستری مازندران گفت: ۱۰نفر از اعضای یک خانواده در شهرستان قائمشهر از سال ۱۳۹۴ به طور کاملاً حرفه‌ای و سازمان یافته و با اشراف کامل به مسائل حقوقی با برنامه ریزی دقیق و توسل به انواع وسایل متقلبانه، اعتماد کامل فروشندگان املاک را جلب و با کمترین پیش پرداخت و از طریق گوناگون نظیر؛ سایت‌های پیش بینی شده در فضای مجازی نسبت به فروش آن اقدام می‌کردند.

او افزود: اکثر قریب به اتفاق دعاوی حقوقی طرح شده از سوی بزه دیدگان برای احقاق حق نیز در محاکم حقوقی رد می‌شد چه آن که متهمین مدارک مالکیت را ظاهرا به نحو قانونی تنظیم می‌کردند.

حجت الاسلام اکبری گفت: دستگاه قضایی استان در راستای وظایف ذاتی خویش و با توجه به مراجعه‌ی بزه دیدگان فراوان، موضوع را با حساسیت در دستور کار خویش قرار داده و ضمن تعیین یکی از شعب بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان به عنوان شعبه‌ی ویژه، با قدرت و صلابت به این موضوع ورود کرده است به گونه‌ای که هم اکنون ۶ نفره از اعضای این باند خانوادگی با صدور قرار بازداشت موقت در بازداشتگاه به سر می‌برند.

رئیس کل دادگستری مازندران گفت: به هموطنان توصیه می‌شود قبل از انعقاد هرگونه معامله‌ای در خصوص املاک، تحقیقات لازم را از مراجع رسمی در خصوص مواردی نظیر؛ نوع کاربری ملک، اصالت اسناد مالکیتی، وضعیت پروانه‌ای اشتغال و مجوز فعالیت از مشاوران املاک، هویت دقیق مالک و یا مالکین ملک موضوع قرارداد، نحوه پرداخت ثمن، اصالت اسناد تجاری تقدیمی جهت پرداخت ثمن و مانند آن، انجام دهند.

بیشتر بخوانید:  کنایه کامبیز مهدیزاده به وعده های رئیسی:

حجت الاسلام اکبری افزود: مطمئنا با انجام اقدامات پیشگیرانه، شاهد کاهش چشمگیر جرائم در همه‌ی حوزه‌ها از جمله جرائم علیه اموال و مالکیت خواهیم بود.

مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر