سه شنبه, فروردین ۲۸, ۱۴۰۳
Homeبورس، بیمه، بانکسناریوهای پیش‌روی بورس در کوتاه‌‌‌‌‌‌مدت

سناریوهای پیش‌روی بورس در کوتاه‌‌‌‌‌‌مدت

با توجه به اینکه رفتار شاخص در گذشته پیش از این تکرارشونده بوده‌است، یکی از مهم‌ترین سناریوهای قابل‌پیش‌بینی، سناریوی ماندن در کانال بلندمدت بین دو مرز یک‌‌میلیون و ۲۰۰‌هزار واحد و یک‌‌میلیون و ۶۰۰‌هزار واحد است.
مطابق این سناریو می‌توان انتظار داشت حالا که شاخص‌کل بازار سهام از یک‌‌میلیون و ۶۰۰‌هزار واحد عبور کرده، مجددا تا مرز یک‌‌میلیون و ۲۰۰‌هزار واحد رفته و در آینده دو سه ماهه، روند نزولی را متصور بود.
اگر دولت نتواند با امنیت‌خاطر بخشیدن به فضای اقتصادی کشور و بازگرداندن اعتماد مردم به سرمایه‌گذاری، باعث جذب و حفظ سرمایه در بازار سهام شود، این سناریو محتمل‌‌‌‌‌‌ترین سناریوی پیش‌رو خواهد بود.
در حالت دیگر، اگر سیاست‌های درست اتخاذ شود و حمایت‌های درست، بدون دخالت‌های تخریب‌‌‌‌‌‌گر از بازار سهام انجام شود، شاید بازار بتواند تا زمانی‌که جان دوباره‌‌‌‌‌‌ای می‌گیرد، روی مرز یک‌‌میلیون و ۶۰۰‌هزار واحد نوسان‌های کوچکی داشته باشد تا بدون افت‌‌‌‌‌‌های درازمدت به روند صعودی خود ادامه دهد و به سمت مقاومت بعدی، نزدیک به یک‌‌میلیون و ۷۰۰‌هزار واحد حرکت کند.
همان‌طور که در روزهای انتهایی دی ماه امسال، شاخص تا نزدیک این مقدار پیش رفته‌بود و در ۲۷ دی، به یک‌‌میلیون و ۶۹۳‌هزار واحد برخورد کرده بود./دنیای اقتصاد

بیشتر بخوانید:  گروه سرمایه گذاری آسیا تامین کننده کارخانجات و سازندگان
مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر