دوشنبه, تیر ۲۵, ۱۴۰۳
Homeاقتصادیطلا آینده سرمایه گذاری

طلا آینده سرمایه گذاری

به گزارش اقتصادنیوز، ترن هوایی طلا در سال پر فراز و نشیب ۲۰۲۲ با کاهش خفیف سالانه به پایان رسید و قیمت اونس طلا در حدود ۱۸۱۰ دلار نه چندان دور از  ۱۸۲۶ دلار سال ۲۰۲۱ پایان یافت.

با این حال، به نظر می‌رسد که طلا در سال ۲۰۲۳ در رکود تورمی و ریسک‌های ژئوپلیتیکی به خوبی بدرخشد، زیرا اقتصاد جهانی در بحبوحه تورم بالا و نرخ‌های بهره بالا با بادهای مخالف عظیمی روبرو است. چنین سناریویی موقعیت طلا را به عنوان یک دارایی قابل اعتماد و یک پناهگاه سنتی سرمایه تحکیم می کند.

طلا ممکن است در کوتاه مدت از بازدهی منفی در  اقتصاد آمریکا و سایر اقتصادهای بزرگ منتفع شود، زیرا علیرغم افزایش شدید نرخ بهره توسط بانک‌های مرکزی اقتصادهای بزرگ، تورم و انتظارات تورمی کوتاه مدت همچنان بالا است.

چشم انداز اقتصادی اقتصادهای کلیدی، ممکن است به طرز نگران کننده ای بدتر از سال ۲۰۲۲ باشد. رکود تورمی از لحاظ تاریخی حامی طلا بوده است.

رکود اقتصادی و درآمد ضعیف‌تر از نظر تاریخی اغلب برای طلا مثبت بوده است. اقتصاد آمریکا شاید در ماه‌های آینده تحت فشار قرار بگیرد، و کاهش نرخ بهره محرک نهایی طلا خواهد بود. یکی دیگر از عوامل اصلی که از قیمت طلا حمایت می کند، فروپاشی کریپتوها در سال ۲۰۲۲ است که بار دیگر بر ارزش جهانی طلا به عنوان یک دارایی امن تأکید کرده است.

بیشتر بخوانید:  نهضت ملی مسکن یا نهضت ملی تورم.
مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر