جمعه, فروردین ۳۱, ۱۴۰۳
Homeساختمانعملکرد بینظیر وزارت راه و مسکن در تحویل کلید خانه به متقاضیان...

عملکرد بینظیر وزارت راه و مسکن در تحویل کلید خانه به متقاضیان نهضت ملی در طبس

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی، در سفر امروز خود به خراسان جنوبی، با حضور در مراسم کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی آماده‌سازی سایت ۳۵۰ هکتاری واحدهای ویلایی در طبس با اشاره به تاکید رئیس جمهور بر اینکه باید چرخ تولید مسکن با سرعت بیشتری از گذشته بچرخد، بیان کرد: باید به شرایطی برسیم که همه مردم در ایران از حداقل سرپناه برخوردار باشند.

وی با اشاره به سایت‌های ۷۹ هکتاری و ۵۰ هکتاری در این منطقه بیان کرد: خوشبختانه بخش اعظمی از واحدها در حال اتمام است و امروز هم عملیات یک سایت ۳۵۰ هکتاری آغاز می‌شود که اقدام قابل توجهی است.

بذرپاش اضافه کرد: به این ترتیب حدود ۷ هزار واحد مسکونی تحویل مردم ‌می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: با اقدامات انجام شده طی ۲ الی ۳ سال، ۵۰ درصد به میزان مسکن موجود شهر طبس اضافه شده که اتفاق بزرگی است که  هم در قیمت و هم پاسخ به تقاضا و نیاز بازار مسکن تاثیر گذار است.

بذرپاش در ادامه خطاب به مدیران استان تاکید کرد: آماده سازی سایت و تکمیل واحدها را در اولویت قرار دهید و تامین زمین و تحویل‌ آن‌ها به مردم باید در اسرع وقت انجام شود.

وی روش تامین زمین و احداث خانه های حیاط دار یک طبقه در طرح نهضت ملی مسکن را سیاست وزارت راه و شهرسازی در هر شهری که زمین کافی دارد، دانست و گفت: روش جدید تحویل زمین به مردم، یکی از مدل‌های مطلوب است تا مردم با آورده خود و تسهیلات بانکی و سایر خدمات با سلیقه خود یک واحد مسکونی یک طبقه حیاط دار تحویل بگیرند.

بیشتر بخوانید:  نزولی قیمت اوراق مسکن

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه این مدل بهترین روش مطابق با سبک الگوی ایرانی_ اسلامی خواهد بود، افزود: این روش در هر نقطه از کشور که زمین کافی داشته باشد، اجرا خواهد شد.

بذرپاش در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عقب ماندگی‌های گذشته در حوزه مسکن و لزوم جبران آن در شرایط سخت کنونی گفت: اگرچه مشکلاتی از جمله آب، برق و غیره  وجود دارد اما تولید مسکن کاری شدنی است.

وی با بیان اینکه سیاست تامین زمین و احداث خانه‌های یک طبقه را با سرعت ادامه می‌دهیم، افزود: این کار در چند ماه آینده با سرعت بیشتری در سراسر کشور انجام خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین بر لزوم هرچه سریع‌تر آغاز فرایند تحویل ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار زمین تاکید کرد.

به گفته بذرپاش، باید به شرایطی برسیم که کسی در ایران نباشد که از حداقل سرپناه محروم باشد.

بنابراین گزارش مهرداد بذرپاش در اولین سفر از دور دومین سفرهای استانی امروز پنج شنبه ۲۴ آذرماه در بدو ورود به استان خراسان جنوبی، در گلزار شهدای شهرستان طبس حضور یافت و با ذکر فاتحه به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

در این سفر علاوه بر آغاز عملیات اجرایی و آماده سازی ۳۵۰ هکتاری طبس، برنامه تحویل کلید یک واحد مسکونی از پروژه ۳۸۸ واحدی، حضور در راهدارخانه ثمن شاهی در حاشیه بیرجند و بهره برداری از ۵۰ کیلومتر راه های اصلی و فرعی و رفع چهارنقطه پرحادثه به ارزش ۱۱۰۰ میلیارد ریال انجام خواهد شد.

* تحویل خانه حیاط دار یک طبقه تکمیل شده طرح نهضت ملی مسکن در خراسان جنوبی 

بیشتر بخوانید:  ۳ چالش مهم در بازار مسکن ایران

‌وزیر راه و شهرسازی در اولین سفر رئیس جمهور در دور دوم سفرهای استانی به خراسان جنوبی با سفر به شهرستان طبس کلید خانه حیاط دار یک طبقه تکمیل شده طرح نهضت ملی مسکن درطبس را تحویل متقاضی آن داد.

بذرپاش، ‌ضمن بازدید از سایت ۵۰ هکتاری طرح نهضت ملی مسکن طبس،کلید خانه حیاط دار یک طبقه  تکمیل شده طرح نهضت ملی مسکن درطبس را تحویل متقاضی آن داد.

وزیر راه و شهرسازی از اداره کل راه‌آهن شرق مستقر در طبس نیز بازدید کرد.

یادآوری می شود بیش از یک هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی در سایت ۵۰ هکتاری طبس در حال ساخت و بخشی از آن به اتمام رسیده است. خدمات زیربنایی اعم از آب، برق و گاز در این سایت فراهم شده و تسهیلاتی به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان برای ساخت به متقاضیان اعطا شده است.

هم اکنون در شهرستان طبس سه سایت ۵۰، ۷۹ و ۳۵ هکتاری طرح نهضت ملی مسکن در حال ساخت و ساز است.

‌دور اول سفر رئیس جمهور به استان خراسان جنوبی از طبس آغاز شده بود؛ دولت در دور دوم سفرهای استانی خود نگاه ویژه‌ای به این شهرستان دارد. رئیس جمهور نوزدهم شهریور سال گذشته در سومین سفر استانی دولت سیزدهم به خراسان جنوبی سفر کرد و در شهرستان‌های طبس و بیرجند حضور یافت.

رهاورد سفر اول رئیس جمهور به خراسان جنوبی ۱۰۶ مصوبه است که اغلب آنها در زمینه عمرانی و زیرساختی بوده و در مجموع ۱۱ هزار و ۷۲۵ میلیارد تومان اعتبار در قالب مصوبات سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی اختصاص یافته است.

بیشتر بخوانید:  افتتاح جدید مسکن مهر در پرند

لینک کوتاه

 

مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر