دوشنبه, تیر ۲۵, ۱۴۰۳
Homeاملاکفرار مالیاتی خانه های خالی و لوکس تمام شد

فرار مالیاتی خانه های خالی و لوکس تمام شد

به نقل از نبض مسکن

روش جدید شناسایی خانه‌های خالی و لوکس

🔹 رئیس سازمان امور مالیاتی از بکارگیری روش‌های جدید برای شناسایی خانه‌های خالی و گران‌قیمت خبر داد و گفت: هیچگونه افزایشی در پایه‌های مالیاتی در لایحه پیش‌بینی نشده است.

🔹 وی ادامه داد: برای رفع مشکل مذکور در لایحه تضامینی را در قانون پیش‌بینی می‌کنیم برای دستگاه‌هایی که باید اطلاعات مورد نیاز سازمان امور مالیاتی را تامین کنند. این تضامین محکم بوده و مجازات‌هایی را برای دستگاه‌هایی که همکاری نمی‌کنند پیش‌بینی کرده است.

🔹رئیس سازمان امور مالیاتی افزود: درمورد خانه‌های خالی پیشنهاداتی است برای بهبود دریافت اطلاعات که این پیشنهادات به مجلس ارایه شده است و چنانچه در قانون تصویب شود می‌توان خانه‌های خالی را شناسایی و وصول کنیم.

🔹داود منظور در ادامه درمورد مالیات بر عایدی سرمایه توضیح داد: طرح مالیات بر عایدی سرمایه یک طرح مهمی است که پایه‌های مالیاتی را تکمیل و از سوداگری در بازارهای مالی جلوگیری می‌کند، در جلساتی که طرح در صحن مجلس مطرح شده است برخی ملاحظات به بحث گذاشته شده است. هرگونه ابهامی در ارتباط با این طرح مجدد به کمیسیون اقتصادی ارجاع داده می‌شود. دولت هم در این کمیسیون حضور دارد و ابهاماتی که صاحب نظران دارند برطرف می‌شود.

 

بیشتر بخوانید:  افزایش 40 درصد پروانه های ساخت در منطقه یک تهران
مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر