شنبه, خرداد ۵, ۱۴۰۳
Homeمتفرقهفروش املاک مازاد دولتی در مولدسازی

فروش املاک مازاد دولتی در مولدسازی

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، عباس زارع مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با اشاره به موضوع مولدسازی املاک دولت با نگاه به حوزه آموزش و پرورش اظهار کرد: مفهوم دقیق مولدسازی دارایی‌های دولت، شناسایی و بهینه‌سازی اموال بلا استفاده دولت است که یا بهره‌وری ندارند یا سال‌ها است که رها شده‌اند.

وی افزود: از طریق مولدسازی این اموال و دارایی‌های دولت شناسایی و عواید حاصل از فروش آنها در تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام عمرانی استفاده خواهند شد. این کار ضمن افزایش ارزش افزوده برای این املاک، تسریع در تکمیل پروژه‌های عمرانی و به خصوص آموزشی که در انتظار دریافت اعتبارات هستند را رقم خواهد زد.

مدارس مشارکتی و خیرساز به فروش نمی‌رسند

زارع با اشاره به اینکه در سایت دبیرخانه هیئت عالی مولدسازی دارایی‌های دولت به صورت مشخص دارایی‌های مازاد مشخص شده‌اند و هیچ پروژه مشارکتی و خیری در بین آنها وجود ندارد، گفت: آنچه ادارات کل آموزش و پرورش شهر تهران و شهرستان‌های استان تهران به عنوان اموال و املاک مازاد معرفی کرده‌اند مشخص است و به هیچ عنوان هیچ پروژه مشارکتی و خیری در این لیست وجود ندارد.

فروش اموال مازاد برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام

وی ادامه داد: عواید حاصل از فروش ۲۱ ملک در شهر تهران و ۱۰ ملک در شهرستان‌های استان تهران جهت تکمیل پروژه‌های آموزشی و نیمه‌تمام مشارکتی با خیرین مدرسه‌ساز صرف خواهد شد تا این فضاها با سرعت بیشتر به چرخه آموزشی برسند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران تصریح کرد: علی‌رغم برخی سوءبرداشت‌ها از آغاز طرح مولدسازی، حتی یک متر از فضاهای آموزشی مشارکتی که با خیرین مدرسه‌ساز ساخته شده است در این طرح بنای فروش آنها وجود ندارد و خیرین مدرسه‌ساز بدون دغدغه‌مندی در امر مدرسه‌سازی گام بردارند.

بیشتر بخوانید:  سفره مردم در ۱۴۰۳ چقدر کوچک می‌شود؟

وی گفت: در سایت دبیرخانه هیأت عالی مولدسازی دارایی‌های دولت به صراحت دو بخش، «دارایی‌های مازاد مصوب» به معنای اموال و املاک دولتی که در این طرح به فروش خواهند رفت و بخش دوم «پروژه‌های تکمیلی» به معنای پروژه‌های آموزشی عمرانی که با عواید حاصل از فروش دارایی‌های مازاد تکمیل خواهند شد، مشخص شده است.

فروش مدرسه میدان ونک

زارع با ذکر مثالی برای توضیح دقیق‌تر موضوع در حوزه آموزشی، خاطرنشان کرد: در بخش دارایی‌های مازاد مصوب و در حوزه شهر تهران یک مدرسه در میدان ونک تهران، ابتدای بزرگراه شهید حقانی وجود دارد که سالهاست بلا استفاده و رها شده است. آموزش و پرورش هم این مدرسه کاملا دولتی که سال‌ها از آن هیچ استفاده‌ای ندارد را در لیست اموال مازاد خود قرار داده است با عنایت به قرارگیری این مدرسه در میدان ونک تهران و ارزش افزوده بسیار فراوان آن، عواید حاصل از فروش این یک مدرسه در ساخت و تکمیل حداقل ۵۰ مدرسه در نقاط مختلف تهران اثر خواهد داشت. مفهوم مولدسازی دارایی‌های دولت در این یک مورد مثال کاملا نهفته است و با فروش اموال تمام دولتی، تکمیل پروژه‌های مشارکتی تسریع خواهد شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران گفت: با تأکیدات و حمایت‌هایی که معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور دارند، همانند گذشته دست خیرین ارزشمند مدرسه‌ساز را به گرمی می‌فشاریم و این اطمینان خاطر را می‌دهیم که مجموعه وزارت آموزش و پرورش و نوسازی مدارس پشتیبان این بزرگواران بوده و است و حتی یک متر از مدارسی که با مشارکت خیرین احداث شده نه‌تنها فروخته نخواهد شد بلکه در تکمیل آنها تسریع خواهد شد.

بیشتر بخوانید:  مالیات سیگار ۸/۴ همت
مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر