دوشنبه, تیر ۴, ۱۴۰۳
Homeاقتصادیفروش سکه از هفته آینده

فروش سکه از هفته آینده

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، «امیر هامونی» با اعلام این خبر بیان کرد: در فاز اول راه‌اندازی مرکز مبادله ارز و طلای ایران، با استقرار دستگاه‌های دولتی، از سامانه تأمین ارز خدماتی سرفصل‌های مصوب بانک مرکزی رونمایی می‌شود و متقاضیان ارز خدماتی می‌توانند از بستر این مرکز، ارز مورد نیاز خود را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه فاز دوم توسعه مرکز مبادله ارز و طلای ایران مربوط به راه‌اندازی تابلوی حواله‌جات خرد ارزی است، تشریح کرد: تابلوی حواله‌جات خرد ارزی با تمرکز بر صرافی‌های تضامنی فعال خواهد شد. صرافی‌های تضامنی در تابلوی حواله‌جات خرد ارزی نقش پررنگی خواهند داشت و امیدواریم که در آینده نزدیک این تابلو فعال شود.

«هامونی» در خصوص حواله‌جات ارزی کالاهای اساسی تصریح کرد: عملیات صرافی، خرید و فروش، تسویه و جابه‌جایی صرفاً ارز کالاهای اساسی از طریق بانک‌ها و صرافی‌های بانکی صورت خواهد گرفت.

مشاور رئیس‌کل بانک مرکزی همچنین از عرضه ربع سکه در مرکز مبادله ارز و طلای ایران خبر داد و تشریح کرد: از هفته آینده و بعد از تشریفات قانونی، عرضه ربع سکه از سوی بانک مرکزی و در مرکز مبادله ارز و طلای ایران آغاز خواهد شد. معاملات ربع سکه با محوریت بانکها، صرافی‌های بانکی و صرافی‌های تضامنی صورت خواهد گرفت و شرایط عرضه آن به‌زودی در قالب امیدنامه و آگهی اعلام می‌شود.

«هامونی» در پایان اعلام کرد: از هفته آینده تراکنش‌های پایانه‌های فروش (پوز بانکی) برای صرافی‌هایی که رتبه الف دارند، به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد؛ تعداد صرافی‌های رتبه الف ۲۳ مورد است.

بیشتر بخوانید:  بانک ها جریمه ندادند
مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر