دوشنبه, تیر ۲۵, ۱۴۰۳
Homeاملاکفروش ملک آموزش و پرورش در میدان ونک برای ساخت مدرسه در...

فروش ملک آموزش و پرورش در میدان ونک برای ساخت مدرسه در تهران

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حمیدرضا خان‌محمدی امروز در پاسخ به پرسش تسنیم درباره وضعیت کمبود مدرسه در استان تهران، اظهار کرد: هم‌اکنون براساس استانداردهای آتش‌نشانی، ۹۳۰ مدرسه ناایمن در شهر تهران داریم همچنین از ۱۰۴ هزار کلاس درس ۴۰ درصد در استان تهران قرار دارد.

وی افزود: در سفر اخیر رئیس جمهور به شهرستان‌های تهران مصوب شد ۲۵۰۰ میلیارد تومان برای مدرسه‌سازی اختصاص یابد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به اینکه در میدان ونک ملک بلااستفاده‌ای داریم که می‌تواند ۱۰ تا ۱۲ مدرسه بزرگ برای ما احیا کند، گفت: اعلام آمادگی کردیم تا نهادها برای ما مدرسه بسازند و این ملک را تحویل آنها دهیم، در شهر تهران به دلیل قدیمی بودن مدارس چالش‌های بسیاری داریم.

خان‌محمدی با شاره به اینکه ۱۵۰۰ مدرسه دو شیفته در استان تهران داریم و حتی اگر بخواهیم مدارس فرسوده را تخریب و بازسازی کنیم، نمی‌دانیم دانش‌آموزان را کجا ساماندهی کنیم، ادامه داد: در شهرستان بهارستان برای رسیدن به حد استاندارد به ۱۶۲ مدرسه نیاز داریم.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ادامه داد: املاک مازاد که برای دانش‌آموزان قابل استفاده نیست به فروش می‌رسد تا مدرسه بسازیم همچنین تقاضا داریم در بودجه به ما اوراق کوتاه مدت بدهند تا در قالب تهاتر بخشی از مشکلات را حل کنیم.

همچنین ناصر قفلی رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بیان کرد: در منطقه ۲۲ تهران ۲۰۰ مدرسه کمبود داریم و افرادی که برج سازی می‌کنند باید برای ساخت مدارس اقدام کنند.

وی افزود: پیش بینی می‌کنیم آورده خیران در استان تهران به ۸ هزار میلیارد تومان برسد و هم‌اکنون وضعیت مدارس البرز از همه استان‌ها بدتر است چون مهاجرنشین هستند.

بیشتر بخوانید:  تا دیر نشده خانه بخرید
مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر