سه شنبه, خرداد ۲۹, ۱۴۰۳
Homeاملاکفعالیت ۳۰۰ مشاور املاک فاقد پروانه در اردبیل

فعالیت ۳۰۰ مشاور املاک فاقد پروانه در اردبیل

اردبیل- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: به رغم تلاش و پیگیری برای ممانعت از فعالیت مشاوران املاک فاقد پروانه، همچنان ۳۰۰ مشاور املاک غیرقانونی را در اردبیل شاهد هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، رامین صادقی عصر پنجشنبه در جلسه هماهنگی صنف مشاوران املاک در اردبیل اظهار کرد: ۲ هزار و ۱۰۰ واحد صنفی املاک و مشاوران ساختمان در استان اردبیل فعالیت می‌کنند که سعی کردیم با همکاری اتحادیه‌ها برای این مجموعه‌های صنفی نشان کی.یو.آر را صادر کنیم.

وی تصریح کرد: مشاوران املاکی که با نصب کد کی.یو.آر فعالیت می‌کنند، دارای مجوز قانونی برای خرید و فروش هستند و به مشاوران غیر از این نشان مردم نباید برای معامله املاک مراجعه‌ای داشته باشند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: با این ساماندهی سعی شده تا نرخ مصوب به ازای خرید و فروش واحدهای مسکونی به صاحبان املاک ارائه شود تا نرخ بالاتری را دریافت نکنند.

صادقی افزود: متأسفانه برخی از مشاوران با کد همکاران دیگر اقدام به معامله می‌کنند که چنین امری غیرقانونی است و اگر مردم واحدهای مشاوره املاک فاقد کد کی.یو.آر مواجه شدند، می‌توانند از طریق سامانه ۱۲۴ گزارش دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: دستگاه قضا در این حوزه ورود پیدا کرده و بیشترین حساسیت مربوط به تخلفات واحدهای پیش فروش شده است که در این زمینه باید قانون پیش فروش واحدهای مسکونی و ساختمانی در سال ۸۹ ابلاغ شده، به دقت مراعات و رعایت شود.

بیشتر بخوانید:  مالیات سنگین بر باغ ویلاها ی بالای 20 میلیارد تومان
مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر