دوشنبه, تیر ۴, ۱۴۰۳
Homeفناوریمشکل مسکن هنرمندان حل می شود

مشکل مسکن هنرمندان حل می شود

مسکن هنرمندان به کجا انجامید؟

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه اختتامیه نمایشگاه هنرمندان پیشکسوت عرصه تجسمی در گفت‌وگویی با ایسنا شرکت کرد و به تشریح ارزیابی معاونت هنری از مشکلات پیشکسوتان حوزه هنر پرداخت.

به نقل از خبرگزاری ایسنا.

محمود سالاری درباره جمع‌بندی‌های صورت گرفته از این ارزیابی، گفت: در اولویت مشکلات اساتید پیشکسوت «توجه» است. عزیزان در دوره‌هایی روی صحنه و در گالری‌ها درخشیدند و مورد توجه بودند؛ اولین وظیفه ما حالا توجه به این عزیزان است.

او ادامه داد: پس از آن مشکلات اقتصادی هنرمندان پیشکسوت مد نظر است؛ سن و سال این عزیزان بالا رفته و حجم کارشان اغلب و طبیعتا کاهش یافته است؛ عزت نفس این عزیزان باید حفظ شود و این وظیفه هر مجموعه و حکومتی است که برای اساتید حوزه فرهنگ و هنر وقت و انرژی صرف شود که تا آنجا که ممکن است کرامت و معیشتشان تمشیت شود؛ از این طریق هنرمندان پیشکسوت با عزت نفس ادامه حیات خواهند داد.

او با اشاره به نقش معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به دنبال آن موسسه هنرمندان پیشکسوت درباره انجام اقداماتی که موجب حفظ کرامت هنرمندان پیشکسوت خواهد شد، گفت: آنچه که در دسترس ماست فراهم خواهیم ساخت؛ امکانات مرتبط با سفر، وام و سایر امکانات حمایتی مانند حوزه درمان را در این موسسه متمرکز ساختیم. آنچه که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در توان دارد در این موسسه تجمیع شده و در اختیار هنرمندان پیشکسوت قرار می‌گیرد.

او درباره بحث مسکن هنرمندان پیشکسوت نیز به «شهر هنر» اشاره کرد و گفت: کلنگ شهر هنر زده شده، قرارداد آن بسته شده و اقدامات مرتبط با آن در حال انجام گرفتن است؛ امیدواریم طی دو سال اصلی‌ترین این اساتید بتوانند در این طرح صاحب یک واحد آپارتمانی شوند که از دغدغه مستأجری خلاص شوند. این بزرگ‌ترین طرحی است که در حال اجرایی است. اساتید ثبت‌نام کردند و امیدواریم در آینده از میان هنرمندان پیشکسوت که عضو موسسه هستند و درجه یک دارند مستأجری باقی نمانده باشد.

بیشتر بخوانید:  چینی ها پیشرو کاهش آلودگی هوا

آخرین اخبار املاک و مسکن را در پارس آسیا کیا بیابید.

مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر