سه شنبه, خرداد ۸, ۱۴۰۳
Homeساختماننهضت ایمنی شورا شهر تهران جدیت از خود نشان می دهد

نهضت ایمنی شورا شهر تهران جدیت از خود نشان می دهد

به گزارش تجارت‌نیوز، قطع شدن انشعاب ساختمان‌های ناایمن یکی از اقدامات مهمی است که کمیته ایمنی شورای شهر این موضوع را در صدر کار خود قرار داده است.

رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران گفت: در صورت عدم اقدام صاحبان ساختمان‌های ناایمن به ایمن‌سازی، انشعاب این ساختمان‌ها قطع می‌شود و اخیرا نیز انشعاب یک ساختمان ناایمن در منطقه ۱۱ قطع شده است.

مهدی بابایی با اشاره به برگزاری جلسات هفتگی ایمن سازی در مناطق ۲۲ گانه تهران، اظهار کرد: بر اساس گزارشات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از آخرین وضعیت ساختمان‌های ناایمن و همچنین ارائه گزارش پیشرفت ایمن سازی، پویایی بیشتری را در رسیدگی به وضعیت ساختمان های ناایمن شاهد هستیم.

رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه پیش از این موضوع ایمن سازی در اولویت مناطق ۲۲ گانه نبوده است، یادآور شد: برخی مدیران اذعان می‌کنند که برای اولین بار در جایگاه پاسخگویی در خصوص ساختمان‌های ناایمن قرار گرفته‌اند و همین حضور و پاسخگویی باعث شده سرعت کار افزایش یابد.

وی همچنین تصریح کرد: نکته حائز اهمیت این است که در برنامه چهار ساله چهارم توسعه شهرداری تهران، برای ایمن سازی ساختمان‌های ناایمن عدد و رقم معین کردیم؛ به طوریکه بر اساس آمار احصا شده این ساختمان‌ها، باید تعداد مشخصی از آنها ایمن سازی شوند. به عبارتی میزان پیشرفت را درصد قرار نداده‌ایم که پاسخگویی غیر شفاف باشد. امیدواریم پیرو این سیاست گذاری، اقدامات به طور جدی پیگیری شود و شاهد تحول در ایمن سازی باشیم.

بابایی با تأکید بر اینکه اخطار دادستانی به ساختمان‌های ناایمن در ایمن سازی مؤثر بوده است، بیان کرد: روال به این شکل است که ابتدا خودمان به مالکان این ساختمان‌ها اخطار می‌دهیم و سپس از طریق قوه قضائیه ابلاغ می‌شود. ضمن اینکه درباره ساختمان‌هایی که مالکان آنها نسبت به ایمن سازی اقدام نکرده‌اند، درخواست کرده ایم که قطع انشعاب صورت بگیرد.

بیشتر بخوانید:  رئیس جمهور: یکی از مسائلی که روزانه دنبال میکنم، مسئله مسکن است

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اعلام اینکه تا کنون موارد متعددی مشمول قطع انشعاب شدند، خاطرنشان کرد: نمونه مشهود این اقدام، ساختمانی در منطقه ۱۱ بوده که اخیراً قطع انشعاب آن انجام شده است.

بنا براعلام سایت شهر، بابایی گفت: نکته مهم این است که باید آموزش مدیران در نحوه مواجهه با ساختمان‌های ناایمن در اولویت باشد و سازمان آتش نشانی و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران این آموزش را در اولویت قرار دهند.

لینک کوتاه

مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر