شنبه, اردیبهشت ۲۹, ۱۴۰۳
Homeاملاکنهضت ملی ساختمان در سال بعد

نهضت ملی ساختمان در سال بعد

مرحله اول آماده‌سازی نهضت ملی مسکن تا اوایل سال آینده

آن‌طور که مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن اعلام کرده مرحله اول پروژه‌های آماده‌سازی نهضت ملی مسکن تا اوایل سال آینده به اتمام می‌رسد و پس از آن طرح‌های روسازی انجام می‌شود.

به نقل از خبرگاری ایسنا، طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی تاکنون بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن به مرحله ساخت رسیده و ۵۱ هزار هکتار زمین برای اجرای این طرح تامین شده است. تکمیل به‌موقع واحدها نیازمند تامین آورده توسط متقاضیان است که با واریز وجه از سوی متقاضیان به صورت مرحله‌ای نیز تسهیلات بانکی تزریق می‌شود

با الحاق پروژه اقدام ملی دولت دوازدهم به طرح نهضت ملی مسکن توسط دولت سیزدهم این پروژه‌ها نیز در حال ساخت است. احداث این واحدها با متری ۲ تا ۳ میلیون تومان آغاز شده بود که به گفته‌ دستیار وزیر راه و شهرسازی با پیشرفت میانگین ۱۲ درصد به دولت سیزدهم رسید.

آخرین برآورد از قیمت هر متر  مسکن ملی

مهر ماه امسال غلامرضا صالحی ـ رئیس بنیاد مسکن – اعلام کرد که هزینه ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن به ۹ تا ۱۲ میلیون تومان در هر متر مربع رسیده است.

حدود ۴.۵ میلیون خانواده ایرانی تاکنون برای بهره مندی از طرح نهضت ملی مسکن در سامانه ثمن ثبت نام کردند. ارسلان مالکی ـ مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن – گفته است: بررسی‌ها نشان می‌دهد این تعداد متقاضی متاهل و فاقد مسکن از شرایط لازم طرح برخوردارند ضروری است با یک کار جهادی عقب ماندگی‌های این حوزه جبران شود.

بیشتر بخوانید:  طرح ساماندهی زمین و املاک تصویب شد

مالکی با اشاره به اینکه با ادامه این روند تا اوایل سال آینده مرحله اول پروژه‌های آماده‌سازی در تمامی استان‌های کشور تکمیل می‌شود، افزود: پس از این مرحله باید روسازی پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن را به انجام برسانیم.

آخرین اخبار املاک و مسکن را در پارس آسیا کیا بیابید.

مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر