دوشنبه, تیر ۲۵, ۱۴۰۳
Homeمعماریهمکاری شورا عالی معماری با شهرداری

همکاری شورا عالی معماری با شهرداری

ابوالفضل صومعلو در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با اشاره به ورود شهرداری تهران به مقوله تولید مسکن، اظهار کرد: این اقدام برای ساخت مسکن با هدف رفع موانع تولید، کاهش زمان صدور پروانه و ارائه بسته‌های تشویقی در بافت فرسوده، اولین بار است که اتفاق می‌افتد.

وی با بیان “این یک اقدام مناسب و خوبی است تا بتواند در حل مشکل مسکن برخی از متقاضیان شهر تهران موثر باشد”، افزود: شهرداری تهران براساس تبصره ۲۱ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها که متاسفانه سال‌های طولانی مغفول واقع شده بود در این دوره احیا شده و ملزم به تولید مسکن برای دهک‌های پایین جامعه شده است.

وی با یادآوری این‌که در اقتصاد شهری مسکن به عنوان ضربه گیر اقتصادی تلقی می‌شود، تصریح کرد: مواقعی که دولت‌ها در نظر دارند یک حرکت روبه رشد در اقتصاد داشته باشند سراغ مسکن می روند چرا که مسکن پیشران اقتصاد و تولید کشور است.

معاون اسبق مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: بنابراین لازم است نهضت مسکن سازی در کل کشور راه بیفتد و شهرداری تهران هم به عنوان جزئی از این حرکت با تشکیل قرارگاه جهادی مسکن در خصوص تسهیلگری برای احداث ۱۸۰ هزار واحد مسکونی هدف گذاری کرده است.

صومعلو بیان کرد: این حرکت شهرداری تهران باید با همکاری تمامی نهادهای مرتبط اجرایی ادامه یابد، چراکه در صورت عدم همکاری دستگاه‌ها و نهادها به‌ویژه شورای عالی معماری و شهرسازی نمی‌توان  افق روشن و ملموسی برای این اقدام متصور شد.

بیشتر بخوانید:  نوسازی تمام خانه‌های روستایی تا افق ۱۴۱۰
مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر