سه شنبه, فروردین ۲۸, ۱۴۰۳
Homeآب و هواهواشناسی ایران ۱۴۰۱/۱۲/۱۴؛ سامانه بارشی فردا وارد کشور می‌شود هشدار هواشناسی برای...

هواشناسی ایران ۱۴۰۱/۱۲/۱۴؛ سامانه بارشی فردا وارد کشور می‌شود هشدار هواشناسی برای ۲۵ استان

سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور طی فردا از کاهش ۱۰ تا ۱۲ درجه‌ای درما در برخی مناطق خبر داد و برای ۲۵ استان هشدار صادر کرد.

 مطابق پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز یکشنبه در بخش‌هایی از شرق و شمال شرق کشور بارش پراکنده و برای سایر مناطق آسمان صاف پیش‌بینی شده است.

فردا با ورود سامانه بارشی در مناطق شمال غرب و غرب بارش باران، وزش باد شدید، گاهی رعدوبرق و در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود، همچنین در این روز در بخش‌هایی از جنوب غرب، ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات غربی البرز افزایش ابر و بارش پراکنده روی می‌دهد.

سه‌شنبه در مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب، مرکز، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی، ارتفاعات و دامنه‌های البرز،  سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش ادامه خواهد داشت.

روزهای چهارشنبه و پنجشنبه فعالیت سامانه بارشی در مناطق ذکر تشدید می‌شود و در بخش‌هایی از شمال شرق، مرکز و شرق کشور نیز افزایش ابر و بارش پراکنده انتظار می‌رود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی امروز و فردا در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل گرم‌باد و افزایش محسوس دما و طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در این مناطق کاهش ۱۰ تا ۱۲ درجه‌ای دما روی می‌دهد. دریای خزر نیز از سه‌شنبه تا بعدازظهر چهارشنبه مواج خواهد بود

بیشتر بخوانید:  تهران در سومین سال خشکسالی/ بارش‌های بهاری کم‌بارشی نیمه شمالی کشور را جبران نمی‌‌کند
مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر