سه شنبه, فروردین ۲۸, ۱۴۰۳
Homeمعماریواکنش سخنگوی شهردار تهران به شعارنویسی بر روی دیوارسفارت بریتانیا

واکنش سخنگوی شهردار تهران به شعارنویسی بر روی دیوارسفارت بریتانیا

یکی از خدماتی که شهرداری تهران به شهروندان می‌دهد، حذف و پاک کردن شعارهایی است که بر روی دیوارهای شهر نوشته می‌شود.مهرماه امسال درخواست پاک کردن شعارنویسی از روی دیوارهای شهر تهران به لیست ۱۰ درخواست اول تهرانی ها اضافه شد . اما این درخواست در آبان ماه کاهش قابل توجهی داشت .

رضا ناصری رئیس مرکز سامانه مدیریت شهری و نظارت همگانی (۱۳۷+) در رابطه با موضوع تماس‌های مردمی درخصوص پاک کردن شعارنویسی ها از روی دیوارهای شهر  به اکو ایران گفت :‌از اواخر ماه مرداد آمارهایی درخصوص شعار نویسی برروی دیوارهای شهر ثبت شد تا مهرماه که اوج این شعار نویسی ها بود و پیام هایی که با این موضوع بود ۶۰ برابر شد .وی ادامه داد :‌ درحال حاضر با کاهش درخواست های مردمی برای پاک کردن شعارنویسی هستیم و این روند نزولی بوده و به روزهای قبل از افزایش آمارها رسیده ایم .

اخیرا روی دیوار سفارت انگلیس شعارهایی علیه این کشور درج شده بود. سفیر انگلیس در توئیتی سعی کرد نشان دهد پاک کردن این شعارها با کمک سفرای برخی سفارتخانه‌ها و شهروندان تهرانی است و شهرداری در این رابطه مساعدتی نکرده است.

تجربه این اتفاق برای کشور روسیه در آغاز جنگ اوکراین به صورت محدودتر نشان از برخورد متفاوتی را می دهد . اندک شعارهای نوشته شده برروی دیوارهای این سفارت خانه که چند متری با سفارت انگلیس فاصله دارد پاک می شد .

اما مدیران شهری تاکید دارند پاکسازی دیوارهای شهری از شعارهایی که به صورت غیر قانونی نوشته می شود جزو وظایف ذاتی آنهاست و برای آنها تفاوتی نمی کند روی کدام دیوار شعار نوشته باشند .

بیشتر بخوانید:  احتمال همکاری ایران و چین در صنعت ساختمان

مطهر محمدخانی سخنگوی شهردار تهران در خصوص این شائبه مطرح شده در برخی رسانه‌ها که آیا شهرداری درباره پاک کردن شعارنویسی بر روی دیوارهای سفارت انگلیس بی‌توجهی کرده است، به اکو ایران گفت: شهرداری تهران به وظیفه قانونی خود در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه خدمات شهری زیباسازی و پاک سازی منظر شهری در معابر عمل می‌کند. اگر شعارهایی بر روی دیوارهای شهر چه شعارهای تجاری و تبلیغاتی و چه توهین آمیز به صورت غیرقانونی نوشته شود، یکی از وظایف روزمره شهرداری است که سیمای شهر را از مواردی که منظر آن را دچار اغتشاش می‌کند پاکسازی کند. همچنین در بحث زیباسازی منظر شهری سازمان زیباسازی به عنوان یکی از سازمان‌های مهم و اثرگذار در حوزه طراحی، نقاشی دیواری و فعالیت‌های گرافیکی عمل کرده است

مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر