شنبه, اردیبهشت ۲۹, ۱۴۰۳
Homeاقتصادیوصول ۱۵۰ میلیارد تومان مالیات خانه‌های لوکس

وصول ۱۵۰ میلیارد تومان مالیات خانه‌های لوکس

رییس کل سازمان امور مالیاتی در نشست خبری:

در سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۲ هزار واحد مسکونی لوکس شناسایی شد که ۴۰۰ میلیارد تومان مالیات تعیین شد. در سال ۱۴۰۱ تعداد ۴۰ هزار واحد لوکس شناسایی شد که ۱۲۰۰ میلیارد تومان بود. در سال ۱۴۰۲ تعداد ۱۶۰ هزار واحد شناسایی شد که مالیات تعیین شده آنها حدود ۷۰۰۰ میلیارد تومان است. این مالیات در فرآیند وصول است و تا بهمن ماه فرصت پرداخت این مالیات وجود دارد. اگر افرادی مالیات را پرداخت نکنند عملیات اجرایی را آغاز می‌کنیم.
 تا امروز حدود ۱۵۰ میلیارد تومان مالیات از محل خانه های گران قیمت وصول شده است.
وصول ۱۵۰۰ میلیارد تومان مالیات خودروهای لوکس
در سال ۱۴۰۰ برای ۱۷۷ هزار خودرو گران قیمت ۲۰۰۰ میلیارد تومان مالیات تعیین شد. در سال ۱۴۰۱ برای حدود ۲۵۲ هزار خودرو ۲۳۰۰ میلیارد تومان مالیات در نظر گرفتیم و در سال ۱۴۰۲ برای ۱۶۲ هزار خودرو ۲۸۰۰ میلیارد تومان مالیات تعیین شد که تا انتهای بهمن مهلت پرداخت دارند. تاکنون از کل این ارقام ۱۵۰۰ میلیارد تومان وصول شده است، زیرا نقل و انتقال خودرو سریع‌تر از مسکن انجام می‌شود.
وزارت راه و شهرسازی باید هر ساله اطلاعات خانه های خالی را به ما اعلام کند. اطلاعات خانه‌های خالی ۱۴۰۱ باید تا خرداد ۱۴۰۲ به دست ما می‌رسید که با تاخیر به ما واصل شد. ابتدا ۱۹ هزار واحد مسکونی خالی در آذرماه سال جاری ارائه کردند و ششم دی ماه نیز ۵۹ هزار واحد خالی را معرفی کردند. حدود ۴۸۰۰ میلیارد تومان برای این واحدها مالیات تعیین شده است. البته دشوارهایی برای شناسایی خانه های خالی برای وزارت راه و شهرسازی وجود دارد که با اصلاحات چند باره در مکانیزم شناسایی همراه می‌شود./ به نقل از خبرگزاری ایسنا

بیشتر بخوانید:  پیشنهاد 700 میلیونی نهضت ملی مسکن

آخرین اخبار املاک و مسکن را در پارس آسیا کیا بیابید.

 

مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر