شنبه, خرداد ۵, ۱۴۰۳
Homeاقتصادیوعده ارزی خاندوزی برای سال 1402

وعده ارزی خاندوزی برای سال ۱۴۰۲

وزیر اقتصاد مدعی شده که در سال آینده به بی‌ثباتی ارزی غلبه می‌کنیم، هرچند این موضوع با شرایط تحریم های خارجی و هجمه های دشمن که برای ما وارد می‌شود، دشوار است.

به گزارش اکوایران؛ احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرده که صادرات و ارزآوری کشور این روزها بر شانه‌های فعالان اقتصادی است که امیدوارم چه در وزارت اقتصاد و چه در سایر نهادها با برطرف کردن موانع بتوان بستر فعالیت آنها را فراهم کرد.

چگونه در شب عید بزرگترین فروشنده شوید؟ همراه با ارائه مدرک بین المللی

براساس اظهارات وزیر اقتصاد، تلاش دولت سیزدهم این بوده که به سوی پیشرفت و تحقق اهداف حرکت کرد که با توجه به مسائلی که در شش ماه گذشته رخ داده، در پایان سال با اتفاقات ناگواری برای مردم و فعالین اقتصادی روبرو شدیم؛ از جمله تلاطم نرخ ارز و افزایش تورم‌ که رسیدن به اهداف را دشوار کرد.

به گفته خاندوزی، این اتفاقات و مشکلات در حوزه اقتصاد با یک دست حل نمی‌شود و نیاز به شما به عنوان مهم‌ترین بازیگران اقتصاد است. معتقدم که با یک الگو نمی‌توان کل کشور و کل فعالیت‌های اقتصادی را مدیریت کرد.

وزیر اقتصاد تاکید کرده که منافع ارزی صادرکنندگان بایستی به خزانه برگردد تا واردکنندگان هم از ارز استفاده کند.

براساس اظهارات خاندوزی، این جلسات باید منجر به یک همکاری دو طرفه بین دولت و بخش خصوصی شود و در نهایت بخش خصوصی به آینده فعالیت خود امیدوارتر باشد و دولت هم تقویت شود.

وزیر اقتصاد مدعی شده که در سال آینده به بی‌ثباتی ارزی غلبه می‌کنیم، هرچند این موضوع با شرایط تحریم‌های خارجی و هجمه‌های دشمن که برای ما وارد می‌شود، دشوار است.

بیشتر بخوانید:  تمایل به نوسازی مسکن چهار برابر شده است
مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر