دوشنبه, تیر ۲۵, ۱۴۰۳
Homeاقتصادیو‌عده پیگیری طرح ساماندهی کارگران فصلی در مجلس شورای اسلامی

و‌عده پیگیری طرح ساماندهی کارگران فصلی در مجلس شورای اسلامی

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه طرح ساماندهی کارگران فصلی باید با جدیت دنبال شود، گفت: تلاش می‌کنیم در جلسات مجلس شورای اسلامی، طرح ساماندهی‌ کارگران فصلی را پیگیری کنیم و به کمک نمایندگان مجلس آن را به صحن علنی بیاوریم.

همایش ملی کار و کارگری امروز با حضور اعضای کمیسیون‌های امنیت ملی و اجتماعی مجلس شورای اسلامی، نماینده کارگران در شورای عالی کار و جمعی از کارگران سراسر کشور در سالن اجلاس سرچشمه برگزار شد.

در این مراسم، فداحسین مالکی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ضمن قدردانی از قرارگاه بقیه الله و اندیشکده همت جهت تشکیل نشست‌های مطالبه‌گری عنوان کرد: برخی نشست‌های ملی از جمله نشست نیروهای طرحی وزارت بهداشت و کارگری که از سوی قرارگاه و اندیشکده تشکیل شده است و مجلس شورای اسلامی نیز در جریان آنها است با اتفاقات خوبی همراه و سبب شده است مجلس برخی اصلاحات در قوانین و مصوبات مجلس انجام دهد و از طرف دیگر دولت را نیز موظف کرده‌ایم تا این اصلاحات را مورد توجه قرار دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه طرح ساماندهی کارگران فصلی باید با جدیت دنبال شود گفت: طرح ساماندهی باتوجه به وضعیت کارگران‌ لازم و ضروری است، مجلس شورای اسلامی به صورت مداوم مساله کارگران را در مجلس پیگیری کرده و همراه با قشر زحمتکش کارگر است امیدواریم طرح ساماندهی هرچه سریع‌تر بررسی و اجرا شود.

مالکی ادامه داد: قول می دهم در جلسات مجلس شورای اسلامی، طرح ساماندهی کارگران فصلی را پیگیری کنم و به کمک نمایندگان آن را به صحن علنی بیاوریم تا بتوانیم با این طرح قدری از مشکلات شما کارگران زحمت کش را برطرف کنیم.

بیشتر بخوانید:  تمایل به نوسازی مسکن چهار برابر شده است

وی اضافه کرد: متاسفانه در دولت‌ها و مجلس‌های قبل، مساله‌ کار و کارگری آنچنان که باید مورد توجه قرار نگرفت و این مشکلات ناشی از گذشته است که امیدواریم با همت مجلس و دولت فعلی مسائل کارگری را حل و فصل کنیم.

در ادامه مراسم، نماینده کارگران در شورای عالی کار، با بیان اینکه کارگران روزها چشم انتظار تصویب و اجرا شدن طرح ساماندهی هستند، گفت: ارائه طرح ساماندهی کارگران فصلی به صحن علنی مجلس و در نهایت تصویب آن می‌تواند کمک زیادی به کارگران‌ زحمتکش کند و از همین تریبون از نمایندگان مجلس شورای اسلامی حاضر در جلسه تقاضا دارم هرچه سریع تر آن را پیگیری کنند.

مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر