دوشنبه, تیر ۲۵, ۱۴۰۳
Homeاقتصادیپرداخت وام بلاعوض مسکن به خانوارهای کم‌درآمد

پرداخت وام بلاعوض مسکن به خانوارهای کم‌درآمد

به نقل از خبرگزاری ایسنا

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از مجلس درخواست کرده تا به برخی خانواده‌های کم‌درآمد و محروم علاوه بر وام ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت با نرخ سود ۵ درصد، مبالغی هم به صورت بلاعوض پرداخت شود.

به گزارش ایسنا، تسهیلات ساخت مسکن در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر و روستاها ۲۰۰ میلیون تومان با نرخ سود ۴ درصد و مدت زمان ۲۰ ساله است. بنا به گفته رییس بنیاد مسکن در حال حاضر این تسهیلات با زنجیره سفته سه نفره عملیاتی شده است.

از طرف دیگر بنیاد مسکن در نشستی که اخیرا با اعضای کمیسیون عمران مجلس داشته درخواست کرده در قالب بودجه سال ۱۴۰۲ برای برخی از خانوارهای کم‌درآمد و محروم در کنار پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلین تومانی ساخت مسکن روستایی، مبالغی هم به صورت بلاعوض لحاظ شود تا خانه‌دار شدن افراد محروم شتاب بیشتری بگیرد.

این پیشنهاد توسط مجلس در حال بررسی است اما آنطور که اکبر نیکزاد ـ رییس بنیاد مسکن گفته، اعضای کمیسیون عمران مجلس از آن حمایت کرده‌اند.

همچنین در لایحه بودجه ۱۴۰۲ مبلغ ۳۳۳ میلیون یورو از طریق شرکت ملی نفت ایران به تامین مسکن مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی اختصاص یافته است.

بنیاد مسکن مسئولیت احداث ۱.۶ میلیون واحد از طرح ۴ میلیون واحدی نهضت ملی مسکن را بر عهده دارد که طبق آخرین آمار ارایه شده توسط مسئولان بنیاد هم اکنون ۳۱۸ هزار واحد به مرحله اجرا رسیده است. در حال حاضر متوسط پیشرفت فیزیکی واحدهای شهری ۲۳ درصد و واحدهای روستایی ۴۵ درصد عنوان شده است.

بیشتر بخوانید:  رابطه مستقیم جریمه و سرکوب مشاوران املاک و کاهش 20 درصدی قیمت مسکن

قرار است به مناسبت دهه فجر ۲۸ هزار واحد توسط بنیاد مسکن افتتاح شود که ۳۰۰۰ واحد آن در شهرها  و ۲۵ هزار واحد در روستاها به بهره‌برداری می‌رسد.

مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر