جمعه, فروردین ۳۱, ۱۴۰۳
Homeمعماریپنج رویداد معماری در جهان؛ جشنواره نور آمستردام تا هفته طراحی هنگ‌کنگ

پنج رویداد معماری در جهان؛ جشنواره نور آمستردام تا هفته طراحی هنگ‌کنگ

به گزارش پارس آسیا کیا به نقل از هنرآنلاین، هر ماه در گوشه و کنار جهان رویداد‌های مختلفی در حوزه معماری و طراحی برپا می‌شوند که جنبه‌های مختلفی از معماری و زندگی بشر را در بر می‌گیرند. این برنامه‌ها رویکرد‌های نوین معماری و طراحی را در میان بسیاری از فعالان این حوزه رواج می‌دهد.

در این گزارش به بررسی پنج رویداد که در ماه جاری برگزار می‌شود، می‌پردازیم.

هفته طراحی هنگ‌کنگ

امسال بیستمین هفته طراحی هنگ‌کنگ با موضوع «طراحی برای تغییر» از ۳۰نوامبر تا ۳ دسامبر به شکل حضور و آنلاین برگزار می‌شود. این اجلاس چهار روزه میزبان ۹۰سخنران با موضوعات مانند نوآوری در طراحی اجتماعی، فلزکاری، فرهنگ و شهر، تغییر برند و مدل‌های شهری جدید است. هفته طراحی هنگ‌کنگ بازدیدکنندگان را دعوت می‌کند تا علاوه بر ارتباط با متخصصان صنعت، به تبادل ایده ها بپردازند و فرصت‌های طراحی را کشف کنند.

این رویداد در موزه M+ هنگ‌کنگ در حال برگزاری است.

 

جشنواره نور آمستردام

جشنواره نور آمستردام برای یازدهمین سال متوالی از اول دسامبر ۲۰۲۲ تا ۳۱ژانویه ۲۰۲۳ در پایتخت هلند میزبان بازدیدکنندگان است. رویداد امسال با موضوع« فراتر از آن را تصور کنید» برگزار می‌شود که اشاره به کشف قدرت تخیل دارد. این جشنواره دو ماهه ۲۰ اثر هنری را در شرق آمستردام که توسط هنرمندان بین المللی طراحی شده، به نمایش خواهد گذاشت. فستیوال نور آمستردام، جایگاهی را نیز برای هنرمندان مستعد جوان فراهم می‌کند تا جدیدترین آثار هنری خود را به نمایش بگذارند. برگزاری کارگاه‌هایی برای مدارس ابتدایی، متوسطه و دانشگاهی از برنامه‌های جانبی این جشنواره است.

بیشتر بخوانید:  کارشناس معماری: گنبد مسجد جامع عباسی اصفهان باید هر ۶ ماه یک‌بار پایش شود

 

نمایشگاه معماری امارات

نمایشگاه «همه چیز معماری» درمرکز تجارت جهانی دبی برگزار می‌شود و میزبان نمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها، میزگردها و گفتگوها است.برنامه گفتگوها به بیوفیلیا، طراحی انسان محور، فناوری و نوآوری، پایداری و طراحی بدون کربن می‌پردازد.

این رویداد محصولات، مواد و خدمات معماری بیش از ۳۵ برند از جمله نما، نورپردازی، آشپزخانه، حمام، کفپوش، طراحی داخلی و نمایشگاه‌های فضای باز را به نمایش می‌گذارد. نمایشگاه معماری دو روزه امارت در کنار نمایشگاه تجاری ساخت و ساز The Big از ۵ تا ۸ دسامبر برگزار می‌شود.

 

نمایشگاه طراحی سوئیس

نمایشگاه ویلی گول با عنوان «با دستان خود فکر کنید» در موزه طراحی زوریخ برگزار می شود. این نمایشگاه به بررسی آثار ویلی گول طراح سوئیسی می‌پردازد که آثارش شامل اولین صندلی سطلی پلاستیکی در اروپا و صندلی ساحلی Eternit است. گول به دلیل اولویت دادن به دوام، عملکرد و ویژگی های ضروری در هنگام طراحی مبلمان معروف بود. به عنوان بخشی از نمایشگاه، موزه میزبان مجموعه‌ای از گفتگوها و تورها و کارگاه‌های آموزشی است.

نمایشگاه طراحی هاکنی

نمایشگاه طراحی هاکنی از ۲۶نوامبر تا چهارم دسامبر برای تجلیل از کار پنج طراح آینده در لندن میزبان علاقمندان به طراحی و معماری است. این نمایشگاه در سال ۲۰۱۲ مصادف با المپیک لندن برای اولین بار برگزار شد.

مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر