یکشنبه, فروردین ۲۶, ۱۴۰۳
Homeاقتصادیپنج هزار واحد در بافت‌های فرسوده افتتاح می‌شود

پنج هزار واحد در بافت‌های فرسوده افتتاح می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که شهرداری‌ها باید درباره بسته تشویقی شهرسازانه گزارش عملکرد ارایه دهند خبر داد: به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر ۵۰۰۰ واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده افتتاح می‌شود که ۲۰۰۰ واحد در شهر تهران است.
به گزارش ایسنا، محمد آیینی در جلسه کمیسیون ماده پنج با حضور شهرداران و مدیران کل راه و شهرسازی  استان‌ها که به صورت وبینار برگزار شد ضمن اعلام خبر فوق اظهار کرد: تاکنون باید محلات هدف مشمول این مصوبه مشخص شده باشد،.
بر اساس این مصوبه تراکم‌های تشویقی صرفا به محلات یا نواحی که سرانه تامین خدمات عمومی آنها حداقل به میزان یک سوم سرانه مصوب خدمات و فضای سبز مقیاس محله یا ناحیه باشد تعلق می‌گیرد.
بنابراین گزارش آبان ماه سال گذشته سیاست‌ها و ضوابط تشویقی کالبدی متضمن نوسازی محله‌ای به تصویب رسید. تسهیل در تامین پارکینگ، تسهیل شرایط توده و نما، اعطای یک یا دو طبقه تشویقی و ایجاد کاربری انتفاعی در طبقه همکف به منظور حمایت از کسب و کارهای خانگی با تامین شرایطی از جمله این مشوق‌ها است که جذابیت سرمایه‌گذاری در بافت‌ها را بالا می‌برد. طبق این مشوق امکان نوسازی خانه‌های کمتر از ۵۰ متر مربع به شرط رعایت ضوابط شهرسازی و معماری وجود دارد.

بیشتر بخوانید:  نماگر‌های بازار سرمایه - ۲۰ آذر
مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر