شنبه, خرداد ۵, ۱۴۰۳
Homeآب و هواپیش‌بینی هواشناسی؛ آبگرفتگی معابر در ۹ استان خیزش گرد و خاک در...

پیش‌بینی هواشناسی؛ آبگرفتگی معابر در ۹ استان خیزش گرد و خاک در ۸استان

ایسنا نوشت: سازمان هواشناسی کشور نسبت به احتمال آبگرفتگی معابر در ۹ استان و خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در هشت استان هشدار داد.

سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار نارنجی‌رنگ از تشدید فعالیت سامانه بارشی، رگبار و رعدوبرق، بارش تگرگ، وزش باد شدید موقت، در نقاط مرتفع و سردسیر بارش برف خبر داد.

این شرایط جوی روز سه‌شنبه (۱۶ اسفند) در لرستان، کرمانشاه، شمال شرق خوزستان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری، تهران، البرز و روز چهارشنبه (۱۷ اسفند) در زنجان، کردستان، کرمانشاه، شمال ایلام، لرستان، شرق و شمال شرق خوزستان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری مورد انتظار است.

براثر این مخاطرات احتمال کاهش دید، اختلال در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و هوایی، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب، طغیان رودخانه‌ها، در نواحی کوهستانی کولاک برف، خسارت به صنعت کشاورزی و اختلال در انتقال منابع انرژی از جمله گاز و برق وجود دارد.

سازمان هواشناسی کشور برای کاهش آسیب‌های احتمالی اجتناب از سفرهای غیرضروری و در صورت لزوم به همراه داشتن تجهیزات لازم و سوخت کافی، محدودیت در فعالیت‌های کشاورزی، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، مدیریت در انتقال و مصرف منابع انرژی و در نواحی سردسیر آمادگی برای برف‌روبی توسط دستگاه‌های مربوطه را توصیه می‌کند.

بیشتر بخوانید:  چهارشنبه و پنج شنبه در انتظار برف و کولاک
مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر