شنبه, خرداد ۵, ۱۴۰۳
Homeاقتصادیچند قدم تا فروش متری مسکن در بورس

چند قدم تا فروش متری مسکن در بورس

طرح پیش فروش متری مسکن که طی ماه‌های گذشته دستورالعمل آن آماده شده است، قرار است هفته آینده تصویب و اجرایی شود./ به گفته خبر گزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، طرح فروش مسکن متری طی سال‌های اخیر همواره مورد پیگیری قرار گرفته و اظهارات مختلفی درباره آن مطرح شده است؛ به گونه‌ای که مردم بتوانند از طریق بورس مسکن را به صورت متری خریداری کنند.

این طرح که قرار بود از شهر تهران آغاز شود در مراحل نهایی رسیدگی و بررسی در سازمان بورس است تا دستورالعمل طرح فروش متری مسکن به تصویب هیات مدیره این سازمان برسد، چراکه با توجه به نوسانات قیمت، برخی توانایی خرید یک آپارتمان را ندارند اما ممکن است بتوانند متراژهای مشخصی از یک واحد مسکونی را خریداری کنند.

البته مهرداد بذرپاش – وزیر راه و شهرسازی – در نخستین روز مهرماه درباره طرح فروش متری مسکن اینگونه به ایسنا پاسخ داد که این طرح فعلا در دستور کار ما قرار ندارد و اجرا نمی‌شود.

اما روز گذشته مجید عشقی – رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار – در نشست خبری خود اعلام کرد که در پی راه اندازی ابزارهای جدید سرمایه‌ گذاری به مساله مسکن توجه ویژه‌ای کرده‌ایم و ضمن راه‌اندازی صندوق املاک و مستغلات، در سه ماهه گذشته دستورالعمل پیش‌ فروش متری یا همان سلف مسکن آماده شده است.

به گفته وی، این دستورالعمل تا یک هفته روی سایت باقی خواهد ماند و پس از آن ضمن جمع‌بندی نهایی در نخستین جلسه هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار به تصویب خواهد رسید که یکی از ابزارهای خوب برای بخش عرضه مسکن است.

بیشتر بخوانید:  احمد خرم: کسی نیست در این مملکت به داد مردم برسد؟!

با توجه به اظهارات اخیر رئیس سازمان بورس باید منتظر اعلام جزئیات دستورالعمل طرح پیش فروش متری مسکن و استقبال متقاضیان برای خرید مسکن متری از طریق بورس ماند.

مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر