پنجشنبه, فروردین ۳۰, ۱۴۰۳
Homeآموزش املاککاهش ۱۲ تا ۱۵ درصدی قیمت مسکن در تهران

کاهش ۱۲ تا ۱۵ درصدی قیمت مسکن در تهران

دلیلی نداشته جز سوداگری. بازار مسکن یکی از رها شده ترین بازارها در کشور است و هیچ کف و سقفی برای قیمت خرید و رهن و اجاره وجود ندارد. با وجود آنکه وظیفه وزارت مستقیم کنترل قیمت بازار مسکن نیست  اما عزم جدی کردیم . بیش از ۲۰۰۰ مشاور املاک که قانون رعایت نکرده‌اند، پلمب شده است. ما خوشحال نیستیم که حتی یک واحد صنفی تعطیل شود اما اگر واحد تجاری قانون را رعایت نکند، برخورد می‌شود.

به نقل از خبرگزاری ایسنا

وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اساس اعلام رئیس بانک مرکزی، مسکن در بیشتر مناطق تهران قیمت کاهشی بین ۱۲ تا ۱۵ درصد داشته و این روند ادامه خواهد داشت.

اعلام نرخ بلیت‌های اربعین طی روزهای آینده

بذرپاش با بیان اینکه‌ حمل و نقل یکی از اصلی ترین مسائل زائران است و دنبال آن هستیم تا سفر زائران کمترین مشکل را داشته باشد، گفت: هنوز قیمت بلیت پروازهای اربعین معلوم نشده و تا یک هفته تا ۱۰ روز آینده مشخص می شود.

وی  افزود: در روز گذشته عملیات حج به اتمام رسید  که جمع بندی ما رضایت زائران بود البته مشکلاتی هم داشتیم و برخی تأخیرها از طرف عربستان بود برخی هم به خود ما مربوط بود.

وزیر راه درباره راه‌آهن چابهار- زاهدان گفت: یکی از تاکیدات ما تکمیل کریدور جنوب به شمال است. قطعه خاش به زاهدان به بهره برداری رسیده است. ۱۰ پیمانکار برای ادامه مسیر تعیین شده و تلاش می‌کنیم تا پایان دولت این کریدور را تکمیل کنیم.

وی با بیان اینکه هر ماه یک پروژه حمل و نقل بزرگ برای افتتاح آماده می کنیم، افزود: الان تمرکز ما بر شرق کشور است. اقلیم شرق هم خاص است و توسعه ریل و جاده ای در شرق کشور تمرکز یافته است. حتی تصمیم داریم مجوز فرودگاهی را سرق متمرکز کنیم و اولویت را به شرق دهیم.

بیشتر بخوانید:  توسعه و پیش رفت صنعت کابل با ایزوکیا

جمع شدن بساط پروازهای چارتری

بذرپاش درباره افزیش قیمت بلیت‌ پروازها، گفت: تعداد پروازهای داخلی کاهش نیافته، بلکه باید بساط سوداگری جمع شود. شرکت های هواپیمایی بعضا خودشان متضرر اصلی شرایط سوداگری در بازار بلیت پروازها می شوند چون پول به واسطه‌ها می‌رسد. مجوزهای چارتری به هر صورت تا اطلاع ثانوی لغو شده است و به جز پروازهایی مثلا به میادین نفتی قرار شده با سازمان های متقاضی پرواز به صورت موردی حل شود اما به هر حال  بساط پروازهای چارتری تا قیمت بلیت به آرامش برسد باید تعطیل شود. عدول از نرخ مصوب تخلف است و سازمان تعزیزات ورود می کند ولی در تعداد بلیت و پروازها نه تنها کاهش نداشتیم  نسبت به مدت مشابه سال گذشته بلکه ۵ درصد رشد داشته ایم.ان‌شاءالله قیمت‌ها به آرامش بهتری می رسد.

مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر