دوشنبه, خرداد ۲۸, ۱۴۰۳
Homeاقتصادیکنترل قیمت قبر با افتتاح قبرستان جدید در شرق

کنترل قیمت قبر با افتتاح قبرستان جدید در شرق

به نقل از نبض مسکنلینک کوتاه

💠فروش‌قبر برای کسب درآمد/ هر طبقه قبر ۲۵ میلیون تومان

✍🏻نورا حسینی:

🔷مسئولان بهشت زهرا اعلام کرده‌اند تا شش ماه آینده گورستان جدید پایتخت در شرق تهران آماده بهره‌برداری می‌شود.

🔹به نظر می‌آید همزمان با خبر احداث گورستان جدید تلاش برای فروش قبور باقی مانده و کسب درآمد از گورستان تهران هم بیشتر شده باشد.

🔷به تازگی روابط عمومی سازمان بهشت زهرا  در اطلاعیه‌ای اعلام کرده موضوع پیش فروش قبور که یکی از اصلی‌ترین خواسته‌های مردمی است را در دستور کار خود قرار داده است.

🔹برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده در این امر، به هر کد ملی صرفا یک پلاک قبر واگذار می‌شود و شرایط انتقال سند قبر به دیگران نیز برداشته شده است.

🔷۳۰ درصد از ظرفیت قبور خالی قطعات قدیمی بعنوان ذخیره دفن روز، پیش فروش نخواهد شد تا امکان دفن در قطعات قدیمی در آینده نیز برای متقاضیان همچنان وجود داشته باشد.

🔹به گفته مسئولان بهشت زهرا در ناحیه یک که شامل قطعه یک تا ۱۱۲ است؛ قیمت هر قبر طبقه‌ای ۲۵ میلیون تومان و سه طبقه ۷۵ میلیون تومان است.

🔷البته در این ناحیه قبر خالی بسیار محدود است. در قطعات قدیم، قبوری که احیا می‌شود طبقه‌ای هفت میلیون و ۸۰۰ هزار تومان محاسبه می‌شود.

🔹در قطعات جدید یک طبقه رایگان و دو طبقه دیگر مجموعا پنج میلیون تومان حساب می‌شود که امکان پرداخت آن به صورت اقساطی تا پایان سال فراهم است.

🔷در قطعاتی که تراکم قبور زیاد است حدود هفت میلیون تومان برای هر قبر در نظر گرفته شده است.

بیشتر بخوانید:  تمایل به نوسازی مسکن چهار برابر شده است

🔹همچنین  قیمت مقبره‌های رو باز با ظرفیت ۳۰ قبر ۷۵۰ میلیون تومان و مقبره‌های سرپوشیده ۵۰ متری حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان هزینه دارد./اکوایران

لینک کوتاه

مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر