سه شنبه, فروردین ۲۸, ۱۴۰۳
Homeاقتصادی280 میلیون تومان وام برای خرید 3.5 متر خانه/ وام مسکن بگیریم...

۲۸۰ میلیون تومان وام برای خرید ۳.۵ متر خانه/ وام مسکن بگیریم یا نه؟

گزارش تجارت‌نیوز از هزینه خرید وام مسکن:

۲۸۰ میلیون تومان وام برای خرید ۳.۵ متر خانه/ وام مسکن بگیریم یا نه؟

هزینه وام مسکن در حالی برای مجردها تا سقف ۵۹ میلیون تومان و برای متاهل‌ها نیز تا ۱۰۵ میلیون تومان بالا رفته است که با این وام تنها می‌توان حدود ۳ و نیم تا ۶ متر در تهران خانه خرید.

به گزارش تجارت‌نیوز، خرید خانه در ایران همیشه برای قشری از مردم سخت بوده است، اما از چند سال گذشته به این سو هر روز مشکل‌تر از روز گذشته شده و حالا تسهیلات بانکی نیز کفاف خرید مسکن را نمی‌دهد. از سوی دیگر هزینه دریافت وام مسکن نیز بسیار رشد کرده است؛ در این گزارش هزینه تمام‌شده دریافت تسهیلات کمک‌هزینه مسکن بر اساس قیمت تسه در نیمه اردیبهشت‌ماه امسال محاسبه شده است.

هزینه خرید اوراق تسه

برای دریافت وام مسکن خرید اوراق تسه الزامی است و قیمت این اوراق از شروع سال ۱۴۰۲ در مسیر کاهشی قرار گرفته است، اما با این اوصاف هنوز مجردها و متاهل‌های متقاضی این وام باید مبلغ قابل توجهی از وام مسکن را برای خرید اوراق هزینه کنند.

اکنون مجردهای ساکن تهران می‌توانند تا ۲۸۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند که شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله می‌شود؛ بنابراین برای دریافت ۲۰۰ میلیون تومان وام باید ۴۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه این تعداد با اوراق ۸۵ هزار و ۵۰۵ تومانی (با احتساب قیمت اوراق در ۱۷ اردیبهشت‌ماه)، ۳۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می‌شود.

بیشتر بخوانید:  نرخ روز آپارتمان‌های ۷۵ متری در تهران

همچنین با در نظر گرفتن ۸۰ میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق به مبلغ ۱۳ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان خریداری شود، مجموع هزینه خرید اوراق به حدود ۴۸ میلیون و ۱۷۶ هزار تومان می‌رسد.

مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر