سه شنبه, خرداد ۸, ۱۴۰۳
Homeفناوری7 درصد از برنامه افزایش سهم اقتصاد دیجیتال کشور محقق شد

۷ درصد از برنامه افزایش سهم اقتصاد دیجیتال کشور محقق شد

طبق مصوبات شورایعالی فضای مجازی، رسیدن به سهم ده درصدی اقتصاد دیجیتال از کل اقتصاد کشور در افق ۱۴۰۳ هدف‌گذاری شده است. طبق آمار وزارت ارتباطات، این برنامه از دی ماه ۱۴۰۱ تاکنون حدود ۷ درصد پیشرفت داشته است.

به گزارش پارس آسیا کیا، بسترسازی برای توسعه اقتصاد دیجیتال و فناوری های نوین، یکی از ده کلان اقدام راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت سیزدهم است.

افزایش سهم اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص ملی (GDP) از جمله ریز برنامه های این کلان پروژه است که عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم در وزارخانه متبوع خود برای آن اهداف ویژه ای دارد.

طبق مصوبات شورای عالی فضای مجازی و تاکید ریاست جمهوری در برنامه های انتخاباتی ریاست جمهوری، رسیدن به سهم ده درصدی اقتصاد دیجیتال از کل اقتصاد کشور در افق ۱۴۰۳ هدف گذاری شده است.

طبق آمار رسمی منتشر شده از سوی وزارت ارتباطات کلان برنامه رسیدن به سهم ده درصدی برای اقتصاد دیجیتال، از دی ماه ۱۴۰۱ تاکنون حدود ۷ درصد پیشرفت داشته است.

همچنین، هیات دولت در هشتم دی ماه ۱۴۰۰ طی مصوبه ای به شماره ۵۹۳۶۹/ ۱۲۳۳۱۳ با تشکیل «کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال» موافقت کرد که مسیر رسیدن به اهداف سهم اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص ملی را تسهیل خواهد کرد.

پایان پیام/

بیشتر بخوانید:  فیلم سلبریتی ها مبلغ کوروش کمپانی
مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر