دوشنبه, تیر ۲۵, ۱۴۰۳
Homeاملاکطراحی اوراق گام در شهردار تهران

طراحی اوراق گام در شهردار تهران

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران از طراحی اوراق گام در راستای حمایت از پیمانکاران برای نخستین بار در شهرداری تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ابوالفضل فلاح در نشست معاونین مالی و اقتصاد شهری مناطق از طراحی اوراق گام در راستای حمایت از پیمانکاران برای نخستین بار در شهرداری تهران خبر داد و گفت: وجود کد بورسی یکی از الزامات برای سرمایه گذاری در بورس است؛ در حال حاضر تمام مناطق بایستی پیمانکاران را جهت تهاتر بدهی‌های خود با املاک عرضه شده در بورس هدایت کنند که نخستین اقدام آنها اخذ کد بورسی است.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران افزود: با هماهنگی‌های انجام شده با سازمان بورس، گرفتن کد بورسی پیمانکاران در کمترین زمان ممکن و بدون هیچ گونه هزینه‌ای خواهد بود و این پروسه به هیچ عنوان در بروکراسی اداری نیست.

وی در خصوص ویژگی‌های اوراق گام تصریح کرد: مهم‌ترین ویژگی‌های اوراق گام این است که این اوراق به نام بانک عامل، صادر می‌شود و پرداخت مبلغ اسمی اوراق گام در سررسید، توسط بانک تضمین شده است، اوراق گام به صورت الکترونیک در قطعات استاندارد شده صادر می‌شود.

فلاح در ادامه با تاکید بر تعامل بیش از پیش معاونین مالی و اقتصاد شهری مناطق با حوزه معاونت شهرداران مناطق اظهار کرد: امیدوارم بتوانیم هر هفته ۶ عرضه در بورس کالا داشته باشیم.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با اشاره به قیمت گذاری منصفانه در این بازار عنوان کرد: شهرداری می‌تواند پیوستگی در عرضه املاک داشته باشد؛ اینکه شهرداری به نحوی در بازار مسکن ورود کند و نقش تنظیم کننده داشته باشد و از انگیزه‌های سوداگری و سفته بازی در این بازار جلوگیری کند می‌تواند به عنوان یک منبع که شهروندان نیز از آن استقبال خواهند کرد، مطرح شود.

بیشتر بخوانید:  کوله بار فقر در شهرهای بزرگ بسته شد
مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر