یکشنبه, تیر ۲۴, ۱۴۰۳
Homeساختمانعملکرد نامشخص مناطق آزاد در تامین زمین ساخت مسکن

عملکرد نامشخص مناطق آزاد در تامین زمین ساخت مسکن

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اواسط مهرماه امسال رئیس‌جمهوری مصوبات چهارمین جلسه شورای عالی مسکن (۹ مرداد ۱۴۰۱) را برای اجرا به شرح زیر ابلاغ کرد؛

«در راستای اجرای قانون جهش تولید و تعهد دولت سیزدهم در احداث حداقل چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال به پیوست تصویر چهارمین جلسه مورخ ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ شورای عالی مسکن، برای اقدام لازم برابر با مفاد آن ارسال می‌شود. مقتضی است مصوبات پیوست به ادارات و سازمان‌های تابعه ابلاغ شود تا هر یک از دستگاه‌های ذی‌ربط نسبت به انجام تکالیف مشخص شده در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام کنند. در جهت اجرای مصوبات شورای عالی مسکن و به استناد ماده ۱۷ قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن،‌ استانداران مکلفند نسبت به برگزاری جلسات شورای مسکن استان حداقل هر ۱۵ روز یکبار اقدام کنند.»

یکی از مصوبات چهارمین جلسه شورای  عالی مسکن تکلیف سازمان مناطق آزاد برای تامین زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن اقشار هدف طرح نهضت ملی مسکن در این مناطق است. بر این اساس سازمان‌های مناطق آزاد مکلف هستند بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی ارضای مورد نیاز واقع در محدوده مناطق آزاد را برای تامین مسکن متقاضیان ثبت‌نام شده این مناطق در سامانه طرح حمایتی مسکن در قالب واگذاری ۹۹ ساله در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهند.

به گزارش تسنیم،‌ در زمان حاضر ۷ منطقه آزاد فعال کیش، چابهار، قشم، انزلی، ماکو،‌ اروند و ارس در کشور داریم که مشخص نیست طی ۴ ماه سپری شده از ابلاغ مصوبات  شورای عالی مسکن، چه اقداماتی در این زمینه صورت گرفته است. البته دیروز مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از تشکیل تعاونی مسکن خبر داده و گفته بود:  اگر بتوانیم ۶۰۰ واحد مسکونی در این منطقه احداث کنیم به تامین مسکن کمک شایانی خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید:  وام مسکن مسکن هم نیست

اظهاراتی که به نظر نمی‌رسد ارتباطی با ابلاغیه مهرماه امسال رئیس‌جمهور داشته باشد.

مقالات مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

محبوب ترین

نظرات اخیر